Jump to content

Parkiranje na jednosmjernoj cesti


signum88

Preporučene objave

Trebam savjet...već godinama se povremeno parkiram u jednosmjernoj ulici s LIJEVE strane u koloni kao i desetak drugih vozila (ulica nasuprot crkve u Utrinama-Zagreb)

Uz sami rubnjak, dakle nikakva pješačka staza.

 

i danas kazna prometnog redara u iznosu 500.00 kn na koju se NEMAM PRAVO žaliti kažnjivo po čl. 12 stav 4 Zakona o sigurnosti cestovnog prometa a koji kaže:

 

(4) Sudionici u prometu dužni su držati se ograničenja, zabrana i obveza izraženih pomoću postavljenih prometnih znakova.

 

a ako ne platim u roku 8 dana da će se izdati obavezni prekršajni nalog.

 

Naravno s te LIJEVE strane JEDNOSMJERNE ulice NEMA NIKAKVOG znaka zabrane ZAUSTAVLJANJA i PARKIRANJA dok s desne postoji znak zabrane zaustavljanja i parkiranja s dodatnom pločicom i oznakom pauka...

 

Širina ceste od ruba parkiranog auta je minimalno 3.5 možda i preko 4 metra jer nesmetano može proći ne jedno nego dva usporedna vozila...

 

što napraviti i da li je prometni readar se malo sam igrao zakona ???

Članak koji je naveo kaže da se nisam pridržavao postavljenog prometnog znaka KOJEG NEMA !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja ne znam ništa o toj mikro lokaciji, te ću vam samo odgovoriti u prekršajnom postupku.

 

Dobili ste samo obavijest.

 

Na obavijest nema žalbe.

 

Ako platite uplatnicu i napišete neko izmišljeno ime i prezime, slučaj je završen, kazna nigdje neće biti zavedena, a iznos pripada pravnoj osobi Grad Zagreb.

 

Ako je ne platite, slijedi obvezni prekršajni nalog na kojeg imate pravo prigovora u roku od 8 dana, te tada imate pravo prigovoriti zbog razloga o nepostojanju znaka ili slično.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija