Jump to content

Upuco sam pasa


dmati44

Preporučene objave

Svakodnevno se vozim na biciklu i svakodnevno iz raznih otvorenih dvorišta izleću pasi s namjerom da me ugrizu. Sad sam ja kupio zračni pištolj za koji netreba ni dozvola ni prijava MUP-u i sljedeći koji me napadne... uglavnom to će mu biti zadnji napad.

Ali ipak me zanima jel mogu kako pred zakonom odgovarat ako u samoobrani upucam pasa?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zračnim pištoljem sigurno nećete ubiti psa već ćete ga samo razdražiti.

 

Za plinski pištolj treba prijava. Ukoliko ga posjedujete izvolite sami sebe prijaviti policiji.

 

Kupite pištolj za usmrćivanje svinja i slobodno ga upucajte, ali vodite računa da smrt bude brza da životinja ne pati, jer će te u protivnom možda zaraditi prekršajnu ili kaznenu prijavu.

 

Ne smijete lešinu psa ostaviti na otvorenom, dužni ste ga odnijeti u spremište za lešine gdje će mu morati utvrditi način uginuća.

 

Nije zabranjeno ubiti životinju, zabranjenu ju je mučiti, ozljeđivati bez da joj se pruži pomoć i zabranjeno je ostaviti lešinu životinje na otvorenom.

 

Ukoliko netko od zaštitnika životinja želi komentirati moj odgovor, previđeno mjesto za to je u caffe forumu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svojevremeno smo razglabali o vrečama buha koje fizički i psihički maltretiraju susjede i prolaznike,pa je Mrljavac dao nekoliko korisnih savjeta...http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=11470&forum=29

Znam slučaj jednog susjeda koji se vozio na skuteru, iz grma iskočila psina,čovjek refleksno trznuo upravljačem i pao te se ozlijedio

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Životinju (osim zaštićenu ili lovinu) nije zabranjeno bezbolno i brzo usmrtiti, bez obzira na motive.

 

Treba voditi računa da se time ne krše odredbe Zakona o oružju, Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira i Kaznenog zakona po pitanju odredaba činjenja štete pored onih o mučenju životinja.

 

U odgovoru pod #2 sam naveo potrebu odvoza lešine u spremište. U protivnom postoji kazna od 6.000 do 10.000 kuna.

 

Po pitanje regulira Zakon o veterinarstvu i Pravilnik o načinu postupanja sa životinjskim lešinama i otpadom životinjskog podrijetla i njegovom uništavanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija