Jump to content

Pitanje i pojašnjenje o novom Zakonu o pravima hrv. branitelja...


zagi87

Preporučene objave

Pozdrav!

Evo imam pitanje za redakciju ili nekog drugog ko mi moze dati odgovor, koje se odnosi na novi Zakon o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji koji stupa na snagu 26.05.2011. g.

Knkretno interesira me čl.125 narecenog zakona posto se taj clanakna dovodi u svezu mog slucaja i mnogih drugih branitelja, naime citajuci čl.125 narecenog zakona piše:

"Zahtjev za priznavanje statusa HRVI iz Domovinskog rata na temelju bolesti,pogoršanja bolesti, odnosno pojave bolesti kao neposredne posljedice sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske može se podnijeti u roku 12 mjeseci od stupanja na snagu ovoga Zakona".

Znaci citajuci da taj zakona stupa na snagu 26.05.2011.g. a u čl 125. piše da se zahtjev moze podnjeti u roku od 12 mjeseci od stupanja na snagu ovog Zakona, znacilo da mi koji smo zakasnili sa predavanjem zahtjeva po osonovi bolesti za prijavu HRVI (po zakonu iz 2005 g.) sad mogli doci konacno na svoje i predati zahtjeve za priznavanje HRVI na osonovu bolesti? Također me interesira posto je moj zhatjev za priznavanje HRVI trenutno na Ustavnom sudu dali bi sto mjenjao po pitanju predavanja eventualnog zahtjeva za HRVI po tom novom zakonu, ako bi to eventualno bilo moguce (mislim na predavanje novog zahtjeva za HRVI)? Jos me interesira dali ce se nama eventualno priznati onaj datum kad smo prvi puta predali zahtjev za priznavanje HRVI (ja sam konkreto prvi zahtjev za priznavanje HRVI podnio 09/2006.g.)? Eto toliko od mene pa unaprijed zahvaljujem na odgovorima ili komentarima. :kavica::kavica::kavica::misli::misli::misli: Pozdrav svim istinskim braniteljima ma gdje god bili!!! :palac::palac::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zagi87 je napisao:

Pozdrav!

Evo imam pitanje za redakciju ili nekog drugog ko mi moze dati odgovor, koje se odnosi na novi Zakon o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji koji stupa na snagu 26.05.2011. g.

Knkretno interesira me čl.125 narecenog zakona posto se taj clanakna dovodi u svezu mog slucaja i mnogih drugih branitelja, naime citajuci čl.125 narecenog zakona piše:

"Zahtjev za priznavanje statusa HRVI iz Domovinskog rata na temelju bolesti,pogoršanja bolesti, odnosno pojave bolesti kao neposredne posljedice sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske može se podnijeti u roku 12 mjeseci od stupanja na snagu ovoga Zakona".

Znaci citajuci da taj zakona stupa na snagu 26.05.2011.g. a u čl 125. piše da se zahtjev moze podnjeti u roku od 12 mjeseci od stupanja na snagu ovog Zakona, znacilo da mi koji smo zakasnili sa predavanjem zahtjeva po osonovi bolesti za prijavu HRVI (po zakonu iz 2005 g.) sad mogli doci konacno na svoje i predati zahtjeve za priznavanje HRVI na osonovu bolesti? Također me interesira posto je moj zhatjev za priznavanje HRVI trenutno na Ustavnom sudu dali bi sto mjenjao po pitanju predavanja eventualnog zahtjeva za HRVI po tom novom zakonu, ako bi to eventualno bilo moguce (mislim na predavanje novog zahtjeva za HRVI)? Jos me interesira dali ce se nama eventualno priznati onaj datum kad smo prvi puta predali zahtjev za priznavanje HRVI (ja sam konkreto prvi zahtjev za priznavanje HRVI podnio 09/2006.g.)? Eto toliko od mene pa unaprijed zahvaljujem na odgovorima ili komentarima. :kavica::kavica::kavica::misli::misli::misli: Pozdrav svim istinskim braniteljima ma gdje god bili!!! :palac::palac::palac:

 

 

Gdje mogu pročitati novi zakon...?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zagi87 je napisao:

Pozdrav!

Evo imam pitanje za redakciju ili nekog drugog ko mi moze dati odgovor, koje se odnosi na novi Zakon o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji koji stupa na snagu 26.05.2011. g.

Knkretno interesira me čl.125 narecenog zakona posto se taj clanakna dovodi u svezu mog slucaja i mnogih drugih branitelja, naime citajuci čl.125 narecenog zakona piše:

"Zahtjev za priznavanje statusa HRVI iz Domovinskog rata na temelju bolesti,pogoršanja bolesti, odnosno pojave bolesti kao neposredne posljedice sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske može se podnijeti u roku 12 mjeseci od stupanja na snagu ovoga Zakona".

Znaci citajuci da taj zakona stupa na snagu 26.05.2011.g. a u čl 125. piše da se zahtjev moze podnjeti u roku od 12 mjeseci od stupanja na snagu ovog Zakona, znacilo da mi koji smo zakasnili sa predavanjem zahtjeva po osonovi bolesti za prijavu HRVI (po zakonu iz 2005 g.) sad mogli doci konacno na svoje i predati zahtjeve za priznavanje HRVI na osonovu bolesti? Također me interesira posto je moj zhatjev za priznavanje HRVI trenutno na Ustavnom sudu dali bi sto mjenjao po pitanju predavanja eventualnog zahtjeva za HRVI po tom novom zakonu, ako bi to eventualno bilo moguce (mislim na predavanje novog zahtjeva za HRVI)? Jos me interesira dali ce se nama eventualno priznati onaj datum kad smo prvi puta predali zahtjev za priznavanje HRVI (ja sam konkreto prvi zahtjev za priznavanje HRVI podnio 09/2006.g.)? Eto toliko od mene pa unaprijed zahvaljujem na odgovorima ili komentarima. :kavica::kavica::kavica::misli::misli::misli: Pozdrav svim istinskim braniteljima ma gdje god bili!!! :palac::palac::palac:

 

 

 

 

 

 

Pročitajte članak 163 pa će vam sve biti jasno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svim braniteljima !!

 

Čini mi se da mnogi miješaju kruške i jabuke. Naime ne radi se o Zakonu o hrvatskim braniteljima,već o Zakonu o izmjeni i dopuni zakona o hrvatskim braniteljima, što je bitno jer se u ovom novom zakonu o izmjenama postojećeg ne mijenja ništa u čl.125 tako da samim tim ne dolazi do promjene zakonskog roka za ostvarivanje prava.... Barem se meni tako čini... Volio bi da se varam ali... :place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

G. Kompa,

 

to je novi pročišćeni tekst koji vrijedi od 26.05.2011. godine.

 

Ispod naslova zakona u zagradi je navedeno da je uvrštena promjena iz Službenog lista Narodnih novina broj 55. iz 2011. godine.

 

Tekst zakona služi isključivo za informativnu upotrebu, dok se u službenom rječniku upotrebljavaju tzv. "ZID-ovi" tj. zakoni o izmjenama i dopunama pojedinih zakona.

 

Svi postupci započeti u vrijeme dok su vrijedile stare odredbe, završit će se po tim starim odredbama.

 

Predmetni čl. 125. ZPHB se nije mijenjao od stupanja na snagu 01.01.2005. godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

G. Kompa,

 

to je novi pročišćeni tekst koji vrijedi od 26.05.2011. godine.

 

Ispod naslova zakona u zagradi je navedeno da je uvrštena promjena iz Službenog lista Narodnih novina broj 55. iz 2011. godine.

 

Tekst zakona služi isključivo za informativnu upotrebu, dok se u službenom rječniku upotrebljavaju tzv. "ZID-ovi" tj. zakoni o izmjenama i dopunama pojedinih zakona.

 

Svi postupci započeti u vrijeme dok su vrijedile stare odredbe, završit će se po tim starim odredbama.

 

Predmetni čl. 125. ZPHB se nije mijenjao od stupanja na snagu 01.01.2005. godine.

ok, onda

 

Svi postupci započeti u vrijeme dok su vrijedile stare odredbe, završit će se po tim starim odredbama. jel to znači čl.31 ????

 

Članak 31.

 

Postupci započeti do stupanja na snagu ovoga Zakona nastavit će se i dovršiti po odredbama Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji (»Narodne novine«, br. 174/04., 92/05., 2/07., 107/07., 65/09., 137/09. i 146/10.).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

vještačen 2 puta prije famoznog zakona2009g i odbijen 9 bolničkih ležanja GBR, sve šifre a oni mene hoće u civilnu e šta da radim na 100%bolovanju sAM već 3g, i sad u 7mj, idem opet na vještačenje, što očekivati kad sam bio u sistemu još tada .Ako neko zna koliko bi iznosila opća civilna -HRVI na sudu , nisam dragovoljac 10g poslovi razminiravanja, Molim pomoć thx

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija