Jump to content

dozvola za nadstrešnicu


slajz

Preporučene objave

Vi ste i dalje suvlasnik zgrade i pripadajuće čestice , i za takvu gradnju po propisima trebate suglasnost drugih (su)vlasnika . I odgovarajuću dozvolu u skladu s Pravilnikom o jednostavnim građevinama i radovima.

 

To je 'po zakonu'.

 

Da li bi se kakva laka konstrukcija mogla napraviti i bez toga, ovisi o reakciji suvlasnika.

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Poštovani,

u suvlasničkim odnosima, koliko znam, nema 'većina za' ili 'većina protiv'.

 

No, ono što vam želim napomenuti jest da jednostavne građevine iz spomenutog Pravilnika treba graditi tj. izvesti i u skladu s važećim dokumentom prostornog uređenja.

 

Iako za nadstrešnicu do 15 m2 nije potrebno ishoditi akt o gradnji, trebalo bi ju smjestiti tamo gdje je prostornim planom određena lokacija na vašoj čestici za građevine takve namjene.

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako mi itko može pomoći vezano za ovaj upit...imam sličan problem..u želji da napravimo sjenicu na zajedničkom dijelu zgrade, a s obzirom da smo u prizemlju iste, dio stanara traži ih isplatimo za njihov udio u zajedničkom dijelu dvorišta zgrade. Da li se to uopće može pravno učititi i na koji način - udio u kvadraturi buduće sjenice?

Molim za brzi odgovor!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija