Jump to content

nedozvoljeno snimanje


ivanah23

Preporučene objave

danas se je moje dijete od 5.godina vozilo na svom motoriću po livadi.susjed je u jednom momentu sjeo na ogradu i dobre 3-4 minute ga snimao mobitelom ili fotoaparatom.ja sam to primjetila i pozvala mu policiju.došli su i samo zapisali moju prijavu i rekli da to mogu riješit jedino privatnom tužbom.ne želim da mi itko snima dijete bez mog dopuštenja.šta da sada radim???pomoć

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ivanah23 je napisao:

ne želim da mi itko snima dijete bez mog dopuštenja.šta da sada radim???pomoć

 

Prvo preispitajte svoje motive.

 

Ne ponašate li se previše zaštitnički i posesivno u odnosu na svoje dijete?

Imate li razloga vjerovati da taj susjed ima kakve loše namjere?

 

Što se tiče privatne tužbe, po kojoj osnovi bi ga tužili? Imate li uopće dokaz da je on uistinu snimao? Ili snimak zadržao, tj. nije ga obrisao?

Npr. čovjek kupio novi mobitel, pa isprobava kako snima... i vaš sinčić mu 'uletio' u kadar....

 

:misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije to posesivno ponašanje,inače imam problema sa tim susjedom a za isprobavanje mobitela ili fotoaparata se ne sjedi na ogradi i prati moje dijete kako se vozi.inače ima svoju djecu pa neka si ih snima koliko god želi!!!a policija kaže da treba podići privatnu tužbu,šta to znači,naći odvjetnika ili odkuda krenuti???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko se ovo ponašanje susjeda može podvesti pod opis kaznenog djela neovlaštenog snimanja i prisluškivanj (progulati Kazneni zakon), kazneni postupak pokreće se povodom prijedloga, što znači da je ovlašteni tužitelj državni odvjetnik.

 

Javiti se u općinsko državno odvjetništvo u Zagrebu (ako ste iz Zg), raspitati se o daljnjem postupanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ivanah23 je napisao:

inače imam problema sa tim susjedom a za isprobavanje mobitela ili fotoaparata se ne sjedi na ogradi i prati moje dijete kako se vozi

 

Pretpostavljam da ste u svađi sa susjedom. Susjed je vjerojatno 'skužio' da ste jako osjetljivi kad je u pitanju vaše dijete, pa vas provocira.

 

Ako imate previše novaca - tužite. I vaš i njegov odvjetnik će uživati. Ali ćete lako moguće vi platiti sve troškove; i suda, i oba odvjetnika.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija