Jump to content

kom. nakn. i porez za kuću ako suvlasn. žive izvan RH


vanda13

Preporučene objave

porez na kuću se plaća samo za vikendicu tj.kuću u kojoj vlasnik nema prijavljeno prebivalište.povremeno boravi.

vlasnik stambenog objekta ima obvezu plaćanja komunalne naknade

bez obzira boravi li ili ne u kući.

obveza komunalne naknade može se ugovorom prenijeti na korisnika nekretnine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.U našem slučaju je nas 3 suvlasnika,a podjeljeni smo po principu "idealne podjele"dakle suvlasnička zajednica nekretnina nije razvrgnuta. Nitko od nas 3 suvlasnika nije prijavljen na toj adresi, 2 suvlasnika su u SAD, ja živim u gradu u kojem se nalazi kuća i do sada sam jedina plaćala sve račune koji su pristigli za spomenutu kuću.Računi stižu na ime pok.bake koja je umrla prije 8 godina, s obzirom da nas je 3 suvlasnika nisam mogla račune prebaciti na svoje ime. Naglašavam od bakine smrti jedino ja plaćam sve račune koji stižu za spomenutu kuću, istu održavam, popravljam i to sve o svom trošku, druga 2 suvlasnika ne paricipiraju u ničemu pa čak ni u plaćanju grobarine za grob u kojem su im sahranjeni roditelji, i tu obvezu podmirujem ja.Molim savjet što napraviti,kakva su mi prava i obveze, kakve su obveze druga 2 nasljednika koji žive u SAD. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

plaćate računa za imovinu umrle osobe (što je nemoguće naplatiti a niste u obvezi plaćati račune osim ako od kuće nemate koristi)

pokrenuti ostavinski raspravu iza bake .

ako je bila ostavinska

tražiti podjelu naknadno pronađene imovine.

druga dva nasljednika nemaju nikakvu obvezu niti se od njih može tražiti ispunjenje neke obveze za tuđu nekretninu.

pošto imovina nije njihova .

 

ako je iza bake održana ostavinskai na rješenju piše da će bito dostavljeno u gruntovnicu

tada u gruntovnici tražite odgovor zašto nije izvršen upis vlasništva po rješenje suda iza ostavinske.

 

čuvajte sve račune za ulaganja

i tužbom tražiti od nasljednika (ako je ostavinska održana ili kad bude izvršen upis vlasništva)povrat uloženih sredstava uvečan za zatezne zakonske kamate.

 

ili ako je ulaganje značajnije

tužbom tražite vlasništvo stečeno ulaganjem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

suvlasnici smo svi, ali računi ne glase na nas već na pokojnu baku iako je ona umrla i njena imovina prešla na nas.Međutim sve račune i obaveze prema državi snosim samo ja.S obzirom da nas je troje, nemoguće je recimo napravit račun kojim se dijele troškovi i da račune ravnomjerno plaćaju sva 3 suvlasnika.S druge strane jedan odvjetnik mi je rekao da se ostala 2 nasljednika mogu pozvati na to da ni oni tu ne žive i da mi dolazimo povremeno te da je plaćanje računa tada naša stvar, jer mogu tumačiti da mi uživamo tu nekretninu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kako račune plaća "mrtva baka "nemaš pravo od suvlasnika tražiti povrat uplaćenih troškova za nekretninu.

zakonski troškove nastale na nekretnini plaća vlasnik (suvlasnici )nekretnine.

za održavanje nekretnine možeš (ako imaš račune )od ostalih suvlasnika tražiti povrat djela uloženoga u nužno održav nekretnine uvečano za zakonske kamate od dana ulaganja.

ako nekretninu jedan suvlasnik koristi (ili je koristi povremeno)nemora plaćati plaćati sve troškove nastale na nekretnini.

osnova za porez na vikendice je vlasništvo a ne korištenje

(korištenje vikendice je srazmjerno vlasništvu. )

komunalnu naknadu su dužni plaćati vlasnici

(osim ako tu obvezu ugovorom ne prenesu na korisnika)

priključak struje ima paušal i potrošnju

voda ima potrošnju i paušal

odvoz smeća po osobama u objektu (i paušal za objekte koji se povremeno koriste) .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija