Jump to content

procedura odvjetničkog ureda koji provodi ovršni postupak


moskva

Preporučene objave

Imam jedno pitanje, bila bih jako zahvalna na odgovoru... Dobila sam Opomenu pred pokretanje postupka ovrhe od odvjetničkog ureda koji zastupa B.net (ni kriva ni dužna doduše, al to je nebitno) za nekakav dug koji je navodno ostao na mom starom korisničkom računu kojeg sam zatvorila prije više od dvije godine u bivšem stanu, prije preseljenja. Dobrom voljom novih stanara dobila sam danas, naravno kasno, tu opomenu. Pitanje glasi: Da li je proceduralno korektno da odvjetnički ured šalje takve opomene poštom koja nije preporučena???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moskva je napisao:

Imam jedno pitanje, bila bih jako zahvalna na odgovoru... Dobila sam Opomenu pred pokretanje postupka ovrhe od odvjetničkog ureda koji zastupa B.net (ni kriva ni dužna doduše, al to je nebitno) za nekakav dug koji je navodno ostao na mom starom korisničkom računu kojeg sam zatvorila prije više od dvije godine u bivšem stanu, prije preseljenja. Dobrom voljom novih stanara dobila sam danas, naravno kasno, tu opomenu. Pitanje glasi: Da li je proceduralno korektno da odvjetnički ured šalje takve opomene poštom koja nije preporučena???

 

Predlažem da pročitate Zakon o obveznim odnosima i Ovršni zakon,a drugo imam dojam da niste ništa potpisali oko primitka pošte od navedenog odvjetničkog ureda i treče,vlasnik stana je najvjerojatnije proslijedio dug prema Vama kao korisnika stana u to vrijeme,a koji ste Vi navodno napravili.

Savjet:

Ako nije poveči iznos,platite dug i nikom ništa i odvjetnički ured izvjestite obavezno uz povratnicu,a ako ne platite,doći će Vam Ovrha temeljem vjerodostojne isprave,a potom slijedi (ako ne uložite prigovor) sjedanje na plaču,mirovinu ili u najgorem slučaju blokada računa od strane FIN-e.Nakon toga znate dalje...

Ako ništa drugo javite se odvjetničkom uredu i B.net i dogovorite obročnu otplatu. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija