Jump to content

Pravo djeteta invalida na obiteljsku mirovinu


mario25

Preporučene objave

Ovako,imam 26 godina.

Imam 80% tjelesnog oštećenja utvrđeno 2005. rješenjem mirovinskog (Oštećenje nastalo od rođenja-cerebralna paraliza).

2006. mi je u socijalnom utvrđena potpuna nesposobnost za rad bez mogućnosti osposobljavanja - trajno,nije potreban ponovan izlazak na komisiju.

Odbijeni su mi svi zahtjevi za doplatke (osobna invalidnina,naknada za TO,kucna pomoc i njega) iz razloga što mi prihodi u kućanstvu prelaze taj neki cenzus.

Dakle sada sam 26 godina,živim sa ocem i majkom,bez ikakvih sam primanja,nesposoban za rad.

Zanima me dali ću nakon smrti oca imati pravo naslijediti njegovu mirovinu i u kojem djelu,tj. postotku? Dali moram imati nekakav ugovor ili nešto papirnato o uzdržavanju?

Otac je dragovoljac 91' 2005. umirovljen u vojnu 6a mirovinu,invalidsku mirovinu zbog opce nesposobnosti za rad (nije HRVI) - 3550kn mirovina.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru!

Još me samo interesira dali moram imati nekakav ugovor ili nešto da me otac uzdržava? Da ne bi bilo kada dođem jednog dana dat zahtjev da me traže dokaz da me je uzdržavao ili nešto sl.?

Jer ja nemam nikakvog papirnatog dokaza ili ugovora da me netko uzdržava već samo logiku da me on uzdržava jer živim sa njime a nezaposlen sam i nesposoban za rad.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija