Jump to content

Porezna traži 35% na životno osiguranje


Ljepunice

Preporučene objave

Neobičan slučaj-pomagajte.

Porezna uprava za prošlogodišnju prijavu poreza želi od mene da navedem još i porez na dohodak a vezano za podizanje životnog osiguranja.

Napominjem nisam nikada koristila poreznu olakšicu po tom osiguranju.

Molim ima li nešto tako u zakonu jer sam ja morala izvršiti otkup police tj. uzeti novce koji su me pripadali tog trenutka. Kako sam već na gubitku jer moram prekinuti osiguranje i uzeti daj šta daš, pa zar nije van svake pameti - već oporezovani novac na plaći još jednom oporezuju.

Ako sam uplatila nečega 100 a dobila 70 šta tu nije jasno i šta se tu ima oporezovati? To je gubitak iz aviona vidljiv.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko ste podnesli godišnju prijavu poreza na dohodak dužni ste prijaviti SAV dohodak ostvaren u toj godini. Primitak ostvaren isplatom premije životnog osiguranja (bez obzira na iznos i bez obzira koliko je osiguravajuća kuća sebi prisvojila)ulazi u obračun dohotka, zbraja se sa ostalim primicima, te se temeljem toga obračunava i porez na dohodak. Suštinski, ukoliko ste dobili isplatu premije životnog osiguranja ni u ludilu ne podnosite poreznu prijavu, jer vam se u najgorem slučaju (ukoliko se radi o većoj isplati) može dogoditi da vas oporezuju po 40%.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija