Jump to content

ustupanje na ostavinskoj


lu22

Preporučene objave

molim za pomoć,

uskoro bih trebao pristupiti ostavinskoj raspravi, pa molim za savjet. radi se o ostavinskoj raspravi iza djeda (majčinog oca). na raspravu ću biti pozvan i ja , pa me interesira:

1. dali mogu na samoj raspravi ustupiti svoj dio naslijeđenih nekretnina svome ocu (osoba koja ne pristupa ost.ras.)??

2. ako da, dali izjavu o ustupu moram na raspravu donijeti u pisanoj formi ili je dovoljna usmena izjava na samoj raspravi

3. dali moj otac na to eventualno plaća kakav porez??

 

unaprijed zahvalan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na ostavinskoj se možeš odreči nasljedstva u korist svih nasljednika .

nemožeš odrediti jednog nasljednika u čiju korist se odričeš svog djela nasljedstva.

 

prihvati nasljedstvo i daruj ga ocu (ako on nije nasljednik)

potomci i preci(djeca -roditelji) su oslobođeni plaćanja poreza za darovne ugovore.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svoj udio u nasljedstvu možete ustupiti jedino nekom drugom tko je pozvan na nasljedstvo iza pok. ostavitelja. Budući da majčin suprug ne može biti zakonski nasljednik njezinog oca/Vašeg djeda, način da određenu imovinu iz ostavinske mase prenesete na njega jest da sklopite zaseban pravni posao s ocem, ukoliko Vam je to nužno.

 

 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija