Jump to content

povrat investicionih sredstava


imported_žarko1501143867

Preporučene objave

Poštovani imam stan u najmu (državna firma) sa slobodno ugovorenom najamninom.

Zbog sanacije krova i fasade zgrade suvlasnici su kod banke podigli kredit - ugovor o dugoročnom kreditu (7 godina)od 2007.što u konačnici dio mog iznosa kredita iznosi 4.000,00 kn. koji otplaćujem kroz povećanje pričuve..

Budući da u ugovoru temeljem kojeg koristim stan, a prema odredbi članka 10. stoji da je najmodavac dužan snositi troškove investicionog održavanja iz sredstava ostvarenih naplatom najamnine , ja sam od najmodavca zatražila povrat uloženih sredstava.

Dobila sam negativan odgovor u kojem stoji: članci 41. i 87 Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima N.N 91/96 govore da je za poduzimanje poslova koji premašuju okvir redovitog upravljanja u što spadaju i veći popravci ( a što je sanacija krova i fasade za što je podignut kredit) i za poboljšice na zajedničkim djelovima zgrade, potrebna suglasnost svih suvlasnika stambene zgrade. Suglasnost za izvođenje radova nije dao najmodavac( radovi su bili potrebni zbog prokišnjavanja s krova i fasade).

Budući da sam kao korisnik stana u obvezi namirivati zajedničku pričuvu stambene zgrade prema odluci većine suvlasnika te da mi oni kao vlasnik stana (državna firma) nisu dali suglasnost za izvođenje radova ne mogu udovoljiti mom zahtjevu za povrat uloženih sredstava za investiciono održavanje.

Molila bi za savjet što da napravim, da li su zaista suglasnost trebali dati baš svi suvlasnici ( razmišljam o tužbi).

Napomene radi ističem da sam sve svoje obveze izvršavam po ugovoru.

s poštovanjem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

po odluci Ustavnog suda

vlasnik stana plaća pričuvu i komunalnu naknadu a ne najmoprimac .

prestani plaćati pričuvu.

osim ako je u ugovoru o najmu navedeno da najmoprimac plaća pričuvu i komunalnu naknadu

 

vlasnik stana je u pravu

nije pristao na poboljšice i nije u obvezi plaćati povečanu pričuvu radi otplate kredita.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija