Jump to content

predugovor o kupoprodaji stana


biba97

Preporučene objave

Pozdrav svima

uvukla sam se u takvu priču da ne znam odakle početi

Svidio mi se jedan stan i dogovorena je kupnja dijelom iz kredita, dijelom gotovina (prodavatelj ne želi sve prikazati banci i dio želi na ruke, da ne ide kroz papire!?! dugačije stan ne želi prodati.

 

Kako mi je banka dala zeleno svjetlo za traženi iznos kredita hrabro sam dala kaparu, sklopili smo predugovor i tada je sve krenulo nizbrdo.

p.s. predugovor sa agencijom za prodaju nekretnina, a kapara nije u predugovoru već je naposebnom papiru da je uzet polog... tako su inzistirali

 

I...u banci su otvorili hrok i pojavilo se jamstvo (koje sam ja banci prije rekla da postoji) ali nisam ni znala da nije uredno pa mi je ušlo kso cijeli iznos za odbitak kreditne sposobnosti te se zbog toga promjenio iznos koji mogu dobiti kreditom :(

(tek da spomenem da mi ni ta osoba ni banka nisu ništa rekli, ništa pisali, ništa ništa jer imaju takav "dogovor" - bože sačuvaj takvog poslovanja)

ali što je tu je

Predugovor je potpisan na znatno manju svotu od one koju ja mogu platiti, tj. ja ga mogu isfinancirati i sa manjim kreditom i povećati iznos gotovine.

Ali prodavatelj ne želi sada taj stari predugovor već ga želi mijenjati na veću svotu!?!?

sada mu odgovara da manje dobije na ruke, više da ide banci ?!?

 

Išto da radim, trebam predati zahtjev za kredit i on želi novi predugovor iako ovaj potpisani vrijedi još 30 dana...

 

Ja se pozivam na predugovor i da ga mogu ispoštovati, kao i naš dogovor, a on ne daje pismo namjere i podatke banci jer od mene traži da poništimo taj predugovor i da potpišemo novi.

 

Nitko ne gubi! Ja bi i dalje njemu dala prvo traženu svotu za stan...

Ne želi predugovor na stvarnu prodaju (ne znam kakva je to fora, ali ne želi mi prodati stan da sve piše u ugovoru kako zapravo je već stalno nešto mulja)

 

Muka mi je od svega i što da radim dalje.

Dal da inzistiram na predugovoru koji smo sklopili

dal da odbijem bilo koji drugi predugovor, ako se ovaj može koristiti

čemu mijenjanje - ne želi otkriti i to me ždere

ne želi vratiti kaparu (potrošena je . tako mi kaže - tuži me)

a ja budala i dalje mi se sviđa stan i zaista bi ga htjela kupiti, ali od tih silnih promjena ovako onako ne znam što smjera dalje i dal ću na kraju ostati i bez stana i bez kapare

i stalno je u banci u dogovoru sa ovim , onim, zna moju finan situaciju bolje nego ja sama !?! kao da on uzima kredit, a ne ja !

ako ovo kupim, nikad više u taj posao!

 

Dal da koristim važeći predugovor ili da pristanem na proomjenu?

 

 

Ako nisam jasan, postavite podpitanje, jer ovako čitajući i sama sebi nisam jasna :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako ti odgovara važeći predugovor

drži ga se i nemoj pristati na novi.

 

pismeno preporučeno i sa povratnicom pozovi prodavatelja (i agenciju)na sklapanje kupoprodajnog ugovora .

ako prodavatelj ne pristane na sklapanje kupoprodajnog ugovora (po uvjetima iz predugovora)tada je njegovom voljom došlo do raskida preugovora i možeš tražiti povrat duple kapare (ako je to navedeno u predugovoru).

 

ili tužbom tražiti da se utvrdi da je ugovor sklopljen

i u sud položiti preostalu svotu (sudski polog).

ako predugovor ima sve bitne sastojke ugovora .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija