Jump to content

stambena pricuva


fluffeh

Preporučene objave

hello!

 

Zanima me jel mogu traziti da mi se popravi tj stavi novo staklo na prozor (1) koje je razbila krupa? Taj prozor se nalazi u spavacoj sobi na izlazu na balkon koji samo ja koristim. Ne bih htjela ispasti neka skrta tuka, a isto me tako zanimaju moja prava, jer stambenu pricuvu placam redovno i ne znam gdje ti moji novci odlaze (nikad se nisam interesirala za to do sada nazalost i ako je trebalo obaviti koji popravak koji je zapravo mogao biti placen iz stambene pricuve, zbog neznanja sam ga platila iz svog dzepa)

 

Hvala vam puno na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je uređeno prvenstveno Uredbom o održavanju zgrada Vlade RH

 

Uredba o održavanju zgrada

 

a osim toga i međuvlasničkim ugovorom.

 

Prema Uredbi, zajedničkim dijelovima se smatraju i pročelja zgrade uključivo prozori i vrata, pa biste imali pravo na popravak ako se radi o prozoru odnosno vratima koja su na pročelju.

 

Osim toga, postoji mogučnost da je policom osiguranja za vašu zgradu koju je upravitelj inače dužan sklopiti obuhvaćena i takva šteta, što bite trebali provjeriti kod upravitelja. U tom slučaju bi se šteta mogla nadoknaditi iz police osiguranja, a ne iz sredstava pričuve.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija