Jump to content

Alkohol <1 promil


Nidjoo

Preporučene objave

Poštovani,

molio bih nekoga da mi objasni koje su mi pravne opcije za slijedeći slučaj. Naime, policija me zaustavila i napuhao sam 1.07 promil što je smanjeno na 0,97 promila. Kad su me pitali koliko je prošlo od zadnjeg popijenog pića rekao sam im da je prošlo manje od 10 minuta a oni nisu ponudili da pričekaju malo bar onih 15 minuta da se prikažu prave vrijednosti. Nakon što sam puhao odveli su me u policijsku stanicu na 30 minuta da mi napišu kaznu. Dobio sam kaznu u iznosu od 1000 kuna i 6 mjeseci bez dozvole. Na sam iznos se na žalim jer, koliko sam vidio, to je minimalni iznos ali 6 mjeseci bez dozvole za ispod jedan promil a nisam mladi vozač to mi je stvarno puno.

Molim Vas za hitni savjet. Hvala, LP.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje, evo ja sam imao isti slučaj pa ako vam može pomoći. Napišite prigovor na prekršajni nalog!

 

PRIGOVOR NA PREKRŠAJNI NALOG

Temeljem počinjenog prekršaja iz članka 199. stavka 1., Zakona o sigurnosti prometa na cestama, kažnjivog po čl. 199. st.6. istog Zakona, od strane Policijske uprave -------- proglašen sam krivim te mi je izdan Prekršajni nalog sa izričajem; novčane kazne u iznosu od 1000 (tisuću kuna), zabrane upravljanja motornim vozilom B kategorije u trajanju od 6 (šest) mjeseci i naknada troškova prekršajnog postupka u paušalnom iznosu od 180 (sto osamdeset) kuna a sve u roku od 8 dana od dana uručenja prekršajnog naloga pod prijetnjom izvršenja.

 

 

 

Smatram da se svrha mog kažnjavanja može postići i blažom kaznom a kako do sada nisam počinio prometni prekršaj niti sam za isto kažnjavan te kako bi kazna navedena u Prekršajnom nalogu znatno utjecala na moju materijalnu egzistenciju, zamoljavam Prekršajni sud da mi narečeno uvaži kao olakotnu okolnost te me kazni blaže na način propisan člankom 37. Stavka 1. točka 1. (vezano na čl. 33. st. 3) i točka 2. Prekršajnog Zakona.

 

 

Slijedom izloženoga a temeljem Članka 237. stavka 1. točka 2. Prekršajnog Zakona, podnosim ovaj Prigovor na prekršajni nalog i predlažem Prekršajnom sudu isti preinačiti te mi izreći blažu kaznu.

ime prezime

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam sa ovim prigovorom za oko godinu dana dobio odgovor da mi se izriče opomena, novce i vozačku su mi oprostili.

Sad jedino ne znam jesu li se mijenjali članci jer sam ja to imao prije dvije godine. Tako da bi trebalo provjerit članke dali su isti! Inače prigovor mi je napisala prijateljica sa pravnog.

eto pa ako vam pomogne...sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nidjoo je napisao:

Poštovani,

molio bih nekoga da mi objasni koje su mi pravne opcije za slijedeći slučaj. Naime, policija me zaustavila i napuhao sam 1.07 promil što je smanjeno na 0,97 promila. Kad su me pitali koliko je prošlo od zadnjeg popijenog pića rekao sam im da je prošlo manje od 10 minuta a oni nisu ponudili da pričekaju malo bar onih 15 minuta da se prikažu prave vrijednosti. Nakon što sam puhao odveli su me u policijsku stanicu na 30 minuta da mi napišu kaznu. Dobio sam kaznu u iznosu od 1000 kuna i 6 mjeseci bez dozvole. Na sam iznos se na žalim jer, koliko sam vidio, to je minimalni iznos ali 6 mjeseci bez dozvole za ispod jedan promil a nisam mladi vozač to mi je stvarno puno.

Molim Vas za hitni savjet. Hvala, LP.

Pisati prigovor na visinu sankcije i priložiti dokaze da bi vam 6 mjeseci bez vozačke dozvole ugrozilo životnu egzistenciju.

 

Ne vjerovati u lovačke priče o olakom oslobođenju od kazne, dok je uz kvalitetan prigovor i vjerodostojne priloge, smanjenje zaštitne mjere sasvim realna opcija.

 

O vrsti priloga prelistati brojne stare postove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija