Jump to content

Preklinjen odgovor :( Viza i uvjetna kazna


LeonSt

Preporučene objave

Preklinjem nekoga za odgovor ako ima kakav pravno potkovan odgovor ili još bolje iskustvo jer sam zaista očajan :(

Naime, dobio sam super posao u inozemstvu (Češka)i vizu i radnu dozvolu će mi rješavati od tamo poslodavac a ne ja osobno preko ambasade u Zg.

E sad..u ožujku ove godine sam kažnjen za izbjegavanje sigurnosnih mjera i pravnih posljedica osude radi toga što su me uhvatili u vožnji dok mi je vozačka bila oduzeta.

U zamjenu za 3 mj. zatvora sam dobio godinu dana uvjetne osude koja je još na snazi.

Ako me budu tražili uvid iz kaznene evidencije gdje će to biti vidljivo, znači li to da ću u startu biti diskvalificiran za vizu ili unatoč tome mogu dobiti vizu jer se pretpostavljam radi o lakšem kaznenom djelu i to ne mora značiti da će me u startu odbiti.

To nije do ambasade nego do češke policije (pitao sam u ambasadi).

Ima li netko sa vlastitim ili tuđim iskustvom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

i ja sam sličan odgovor tražio jer mi isto treba potvrda zbog rada u inozemstvu, odgovor je slijedeći : ako je presuda pravomoćna onda je sve ok i neće ti pisati ništa, jedino ako se još uvijek protiv tebe vodi kazneni postupak onda će pisati. Odgovor sam dobio od ovih što izdaju te potvrde ali "off the record". nadam se da sam ti pomogao

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala ti puno na odgovoru.

Naime znam da to što pričaš se odnosi na potvrdu od općinskog suda i na njoj samo piše ako se ne vodi nikakav postupak ili ako presuda nije pravomoćna.

Ali navodno meni treba izvod iz kaznene evidencije od MINISTARSTVA PRAVOSUĐA iz koje bi ovo navodno bilo vidljivo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija