Jump to content

Susjedi i pas


azzie83

Preporučene objave

Živim u kući te, pješački prilaz dijelim sa još 4 kuće. Prilaz nije javni put već je u privatnom vlasništvu troje od četvero vlasnika kuća. Jedna od susjeda ima psa (njemački ovčar), koji se nalazi u njenom ograđenom dvorištu. Problem je u tome što taj pas laje na svakoga tko prođe (goste i nas domaće)! Možda Vam se čini glupo i nevažno, ali kada god netko prolazi to je bjesomučno lajanje i bacanje na ogradu, nije važno da li je jutro ili večer on non stop laje. S obzirom da se radi o relativno mladom i "moćnom" psu lavež je dosta intezivan i pomalo neugodan. Ljudi koji mi dolaze u posjete uglavnom protrče, jer im taj lavež i skakanje na ogradu stvara nelagaodu i strah. Već para puta su me djelatnici jedne kurirske službe zamolili na ulici ako ja mogu osobno uzeti poštu jer da se boje proći tuda. Moja susjeda ne vidi ponašanje svoga psa kao probelm već dapače kao jednu od dobrih strana jer prema njenom tumačenju "znamo kada netko dolazi". Ima li neke pravne osnove da ona svoga psa drži u drugom dijelu dvorišta tako da mi ostali možemo normalno prolazati pješačkim prilazom, bez "paljenja četveronožnog alarma"?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedini je lijek investicija u kolačiće za pse (oko 9 kuna), bacite mu po jedan svako malo, a rezultirati će da će vas prilikom prolaska lijepo pozdraviti jedan divan njemački ovčar ili će te samo viditi njegovo poluotvoreno uspavano oko u nekoj hladovini susjedovog dvorišta.

 

Dostavljači uvijek nalaze razloge zašto da izbjegnu doći do krajnje adrese, a i njima preporučite isto.

 

Psi imaju odličnu memoriju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A sto Vam se tu moze reci da ljudima olaksa zivot a da ne ispadne prezastitnicki ili pak preodvratno prema psu ...

 

Naveli ste da je to poprilicno mlad njemacki ovcar... tako da tocno znam kakav je i jedino sto Vam preostaje je da pricekate koju godinu kad ce se pas smiriti i uozbiljiti, prestat ce ga lupat ti njegovi hormoni i nece mu se vise dat skakat na svaki pomak ispred kuce ... I naravno, upozorite vlasnicu, iako sam stekla dojam da vec jeste puno puta, da pas ipak nece sam od sebe postat socijaliziran, da ga treba barem pokusati odgajati da ne skace tako bezveze na ogradu, jer kolko vidim ona to odobrava i potice ... Dakle, opet dolazim do zakljucka kojeg sam za slicnu temu puno puta napisala ovdje na forumu, a to je da je ipak u vecini slucajeva vlasnik kriv za psece nepodopstine (dobro je dok su samo nepodopstine)... ako nije kriv, onda je odgovoran.

Eventualno bi mogli obavijestiti lokalnog komunalnog redara, no ne vidim sto bi on mogao napraviti za ovakav slucaj osim usmeno upozoriti vlasnicu.

A u skladu sa potpeticinim savjetom, pokusajte mu umjesto kolacica kupit neku gumenu lopticu koja cvili i koju moze zvakat, isto nisu skupe a barem ce mu trajat duze od kolacica ... a cini mi se da bi Vam bilo lakse pretrpit malo cviljenja dok se pas igra nego konstantno skakanje dok prolazite. Mozda ga naucite da Vam donosi lopticu na ogradu kad prolazite, eto pas je nesto naucio a Vi ste ga se rijesili barem tolko kolko trci za lopticom. ;-)

Ugl. salu na stranu, ali psi stvarno osjecaju ljude, njemu je vj.postala zabava ta nervoza koju osjeca od strane ljudi svaki put kad skace po ogradi, tako da pokusajte Vi olabavit i vj. mu necete vise biti tako zanimljivi.

Vidite kolki pravni savjeti. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija