Jump to content

Zapošljavanje uz mirovinu 6a


ZTkaLec

Preporučene objave

Pozdrav svim cijenjenim korisnicima ovog foruma. Molio bih cjenje clanove da mi pomognu pravnim savjetom , ako znaju.

 

Ja sam umirovljeni docasnik 1 GBR po clanku 6a mirovinskog zakona. Moja supruga ima obrt i trenutno je na bolovonjanu jer treba roditi. Zanima me mogu li se zaposliti u njenom obrtu a da i dalje primam mirovinu.

 

Na stranici MORH-a stoji ovakav odgovor:

Ukoliko ste umirovljeni sukladno članku 6.a Zakona o pravima iz mirovinskog osiguranja djelatnih vojnih osoba, policijskih službenika i ovlaštenih službenih osoba («Narodne novine» 128/99, 129/00, 16/01, 22/02 i 41/08 ) možete se zaposliti ili pokrenuti vlastitu poduzetničku djelatnosti.

 

Dakle raditi mogu, ali mogu li i dalje primati mirovinu?

 

Hvala svima unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Fiju je napisao:

Bez obzira na vrstu mirovine, možete raditi u obrtu Vaše supruge. Naime, prema Zakonu o obrtu, članovi obitelji vlasnika obrta smiju pomagati u obrtu bez potrebe da budu zaposlenici obrta. Naravno, u tom slučaju Vam obrt ne može isplatiti plaću, ali svakako smijete raditi!

 

Da, smijem pomagati. Samo sto se pojam pomagati smatra raditi zajedno sa vlasnikom, nikako nesmijem u obrtu raditi sam jer to onda vise ne smatraju pomaganjem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ZTkaLec je napisao:

Fiju je napisao:

Bez obzira na vrstu mirovine, možete raditi u obrtu Vaše supruge. Naime, prema Zakonu o obrtu, članovi obitelji vlasnika obrta smiju pomagati u obrtu bez potrebe da budu zaposlenici obrta. Naravno, u tom slučaju Vam obrt ne može isplatiti plaću, ali svakako smijete raditi!

 

Da, smijem pomagati. Samo sto se pojam pomagati smatra raditi zajedno sa vlasnikom, nikako nesmijem u obrtu raditi sam jer to onda vise ne smatraju pomaganjem.

 

Super. Znači mogu pomagati supruzi u vođenju njezinog obrta . Ne bi ja niti radio da radim kod nje, nego samo po potrebi uskočio i odnjeo joj neke papire na finu ili dobavio potrebitu robu u obrt.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija