Jump to content

ulaze li mjeseci bolovanja u izračun otpremnine?


acheron

Preporučene objave

Poštovanje,

 

trebala bih savjet u vezi izračuna otpremnine za radnika kojemu radni odnos prestaje s 31.08. Tijekom 8. mjeseca je odradio otkazni rok i bio na godišnjem, dok je cijeli 7. proveo na godišnjem. Prije toga je nekoliko mjeseci bio na bolovanju.

Mene zanima ulaze li mjeseci bolovanja u obračun otpremnine?

Po meni bi u obračun ušli 8., 7. i zadnji mjesec koji je radnik odradio prije bolovanja. Jesam li u pravu?

 

Puno hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Otpremnina se računa i definira u odluci o otkazu ugovora o radu. Nakon te odluke kronološki još dolazi i otkazni rok, a vi kažete da je bio i godišnji odmor. Ovo proljeće sam pitala poznatog pravnika kako izračunati otpremninu u slučaju starog radnika koji može bolovanjem prekinuti otkazni rok i na taj način za niz mjeseci produžiti radni odnos i više od godine, a on mi je odgovorio da se pravo na otpremninu definira u trenu izricanja otkaza. Ako radnik prekine otkazni rok i bude više mjeseci na bolovanju, neće se vršiti ponovni izračun, i reče mi čovjek da je takva sudska praksa.

Eto, podijelih s vama ovu informaciju, a kako kod vas vjerojatno nije pitanje desetaka tisuća kuna, ja bih mu priznala za otpremninu radni odnos do datuma upisanog u radnu knjižicu, odnsono do 31.08.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima i sam imam sličan problem a moj odvjetnik

iz sindikata gdje pripadamo izričito tvrdi da mjeseci sa

bolovanjem ne ulaze u izračun otpremnine kao i za izračun

novčane naknade na birou nakon prestanka radnog odnosa.

Dok poznam slučaj gdje je radnik dobio izračun otpremnine

na samom početku otkaznog roka sa uručenjm odluke o

prestanku radnog odnosa kao tehnološki višak. 0vo zadjne

mi je vrlo logično.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija