Jump to content

Ugrizao me pas


anonimno

Preporučene objave

Zanima me što ja mogu dobiti ili izgubiti ako tižim vlasnika psa koji me je ugrizao?

 

Ja sam išao cestom i pas je bio slobodan izvan dvorišta, valjda ga je gazda malo tako pustio ili neuna što. Kako sam ja prolazio, pas se zaletio preko ceste i ugrizao me za nogu. Bio sam kod doktora i to je riješeno.

 

Sada me zanima kakav bi bio to postupak da tužim vlasnika i za koje vrijeme bi se to riješilo?

Koliko ošteta bi odprilike mogla biti?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Procjenite kakve ste ozljede dobili, pa je li Vam se isplati tužiti. Bitno je tko je vlasnik, radi li, jer i ako ishodite presudu što će Vam ako se ne možete naplatiti. Uglavnom bi se moglo skupiti nekih 7-8 tisuća maximum (pretpostavljam da ozljeda nije velika, samim tim nemate niti velikog naruženja, samo ono koje je vidljivo samo ponekad (ljeti)), ali bi potrošili i dosta vremena: tužba, nakon toga čekati zakazivanje rasprave, pa medicinsko vještačenje, pa ako se tuženik usprotivi da nije njegov pas, ili kaže da ste ga isprovocirali ili nešto slično, pa ćete morati i to dokazivati. Nakon svega ishodite eventualno povoljnu presudu, tuženik se žali i ode sve još koju godinu na Županijski sud, pa tako dalje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija