Jump to content

ovrha i zatvor


kookan

Preporučene objave

pozdarav..ovakva je moja situacija,,,ne placam kredit godinu dana- rata 2600 kuna za kredit bez jamaca od 12000 eura.ne posjedujem nikakvu imovinu,nezaposlen sam,a zivim i majcinom stanu gdje sam i prijavljen.nisam primio ni jedno preporuceno pismo jer se nisam usudio,,,konkretno me zanima dali postoji kazna zatvora za neplacanje kredita.OVRHA je sigurno u toku,posto nisam primao postu.

hvala na odgovorima,,nadam se da ce se naci netko ko zna sta mi je raditi.Da ne zaboravim,svo to vrijeme zivim kod prijateljice u NJemackoj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prema pozitivnom hrvatskom pravu ne postoji institut dužničkog zatvora. Naime ako ne izvršavate svoje dospjele obveze banka će podnjeti ovršni prijedlog općenito na Vašoj imovini javnom bilježniku.

Ukoliko ne primate pismeno će biti stavljeno na oglasnu ploču i na taj način će se smatrati dostava obavljenom.

Rješenje o ovrsi će postati pravomoćno i ovršno i banka će imati rok 10. godina da se naplati od vas, tako da će birati sredstvo ovrhe ili vaš bankovni račun ili pokretnine ili nekretnine.

Naravno sve ovo vrijedi ako kredit nije pojačan jamcima, jer ako imate jamce,onda se banka već naplaćuje od jamaca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po svemu sudeći,ako je banka već pokrenula prijedlog za ovrhu i doneseno je rješenje o ovrsi postalo pravomoćno, možete očekivati kad se jednog dana zaposlite da će vam banka blokirati plaću odnosno sredstva na računu.

Banke su danas povezane,tako da ćete zbog toga teško moći dignuti u nekoj drugoj banci kredit.

U svakom slučaju niste u dobroj poziciji jer kamate samo rastu, svakim danom!

Nadam se da sam pomogla koliko je to uopće moguće u ovakvoj situaciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija