Jump to content

Metronet - Inkaso servis - Ovrha?


lia

Preporučene objave

Iz 2009.god imam dugovanje prema Metronetu 4500kn, za poziv prema 060 broju koji je navodno trajao 10h. U zakonskom roku od mjesec dana sam poslala Metronetu pismeni prigovor al nikada nisam dobila službeni odgovor na njega.

 

Početkom 2011. podnijela sam žalbu Hakomu, u statusu žalbe piše da su u fazi prikupljanja dokumentacije.

 

U međuvremenu sam dobila od Inkaso servisa dopis da platim dug + njihove troškove, sve skupa 8000kn, u komadu ili u ratama koje ću dogovorit s njima.

 

Naravno, nisam platila do datuma koji su mi zadali, te mi sad već stiže drugi dopis s napomenom da će me Metronet tužiti sudu ako i ovaj put ne platim.

 

Trenutno sam nezaposlena i nemam ništa u svom vlasništvu pa mi ovrhom ne mogu oduzeti ništa, ali imam u vidu jedan posao te me zanima dali mi mogu staviti ovrhu na plaću prije nego me pozovu na sud i prije odluke Hakoma?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tek kad stigne rješenje za ovrhu na isto rješenje se treba žaliti u zakonskom roku (8 dana od primitka rješenja )javnom biljeniku koji je donio rješenje .

u cijelosti osporavate dug.

ovrhovoditelj će biti upućen da u sudskoj parnici potražuje dug.

na raspravi (u sudu )obvezno uložite porigovor zastare potraživanja.

prigvor zastare potraživanje možete navesti u žalbi.

 

dug za telefon zastarjeva nakon godinu dana od dospjelosti svakog pojedinačnog računa.

sačuvati dopise inkaso servisa.

zbog usporedbe datuma sa datumom zaprimanja prijedlogom za ovrhu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija