Jump to content

Plačanje pristojbe za obnovu postupka


nabr

Preporučene objave

molim vas ako mi možete odgovoriti , naime bio sam kod svog lijećnika opće prakse za dogovor o obnovi postupka i on mi odgovorio da se to sad plaća 500 kn,dali je to sad nešto po novome zadnju obnovu postupka nisam ništa platio.Dali je to u redu ili moj doktor nešto izmišlja.

 

hvala!

 

:palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li treba naplatiti ili ne?

 

Točno je i jedno i drugo u ovom slučaju. Naplaćuje se kad osiguranik sam traži postupak za priznavanje prava na MIROVINSKOM pa se naplaćuje 500 kn u što spada pregled, obrazac 1-IN, ovjera medicinske dokumentacije itd.

 

Ako liječnik sam (bez da osiguranik to traži) procijeni da je došlo do pogoršanja zdravstvenog stanja te da nekoga treba uputiti na komisiju, onda se to ne naplacuje od osiguranika već se to vjerojatno refundira od HZZO-a.

 

Budimo realni, u ovim slučajevima gotovo 100% se radi o zahtjevu nekoga da ga se pošalje na komisiju,dakle trebalo bi platiti.

 

Neki liječnici (iako nemaju tu obvezu) napišu da se na njihov zahtjev šalje osiguranik,pa dotičnom ništa ne naplate.

 

Ukratko, ako vam naplate, u pravu su, a ako ne, zahvalite im.

 

Nisam još to prošao ali se pripremam pa sam tako nešto i saznao proučavajući zakone.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija