Jump to content

alkohol 0.57


BMWE46

Preporučene objave

Prije dva mjeseca zaustavljen sam sa 0.67, minus tolerancija 0.1, dakle 0.57. Dobio sam zapisnik o alkotestiranju i mjeru opreza da mi se vozačka oduzima na 72 sata. I eto, nakon 2 mjeseca od samog prekršaja stigao mi poziv na sud i optužni prijedlog iz policije gdje policija predlaže da me se kazni novčano i stavi zabrana upravljanja vozilom na 6 mjeseci. Vozač sam 8 godina, dakle ne ubrajam se u mlade vozače, i ovo mi je prva kazna za alkohol. Do sada sam bio kažnjavan samo zbog brzine 2 puta. Najviše me brinula ova zabrana upravljanja vozilom. U zakonu se nigdje ne spominje zabrana upravljanja vozilom za taj prekršaj, već se to može naknadno izreći kao mjera opreza da se to više ne ponovi. I eto, bio sam na sudu. Sudac je uzeo u obzir da mi je to prva takva kazna za takav prekršaj, te da mi je vozačka potrebna zbog posla svaki dan i izrekao mi je samo novčanu kaznu od 1000 kn + još neki troškovi, a zabranu upravljanja mi nije stavio. Naime, za koncentraciju alkohola iznad 1 promil sigurno slijedi zabrana upravljanja vozilom, također će zabranu upravljanja dobiti i oni koji su već bili kažnjavani za isti prekršaj. Ovu temu sam napisao kako bih eventualno nekome pomogao u sličnoj situaciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija