Jump to content

problemi s stanoupravom


pema

Preporučene objave

Moj problem počinje 2001 kada je podignut kredit za sanaciju zgrade. Naime moj pok. otac nije potpisao podizanje kredita, a kasnije ni povecanje stanouprave koje je ubrzo uslijedilo, a sve pod parolom one "slavne" nadpolovicne vecine.

Čitavo vrijeme sam placala zakonsku osnovicu, ali ne i kredit na koji nisam ja, a ni moj otac stavili svoj potpis.

Naime,kredit je zatvoren 2009. god. i sada mi stanouprava salje dopis u kojem stoji kako će suvlasnici zgrade pokrenuti postupak radi naplate duga (dobila sam dvije opomene u dvije godine). Dopis nije javnobiljeznicki ovjeren.

Zbog čega se meni dug nije ranije pokušao naplatiti i znaci li to da kredit moze podignuti bilo tko bez mog potpisa u moje ime i da sam ga ja duzna placati? Da li oni uopce mogu pokrenuti ovrsni postupak i na temelju cega?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako su rađeni nužni radovi koji se nemogu pokriti iz pričuve

pa je bio potreban kredit

tada su mogli na stan upisati hipoteku.

ako se radi o kreditu radi poboljšicama (ono što nije nužno održavanje)

za takav kredit je potrebna suglasnost svih suvlasnika zgrade(100%)a ako je 51% suvlasnika zgrade pristalo na kredit radi poboljšica na zgradi tada ti suvlčasnici i plaćaju kredit ako se kredit nemože otplaćivati iz pričuve.

znaš šta se radilo u zgradi (nužno održavanje ili poboljšanja) pa procijeni

dali češ isplatiti dug (priznati dug )

ili čekati sudsku odluku .

 

ako i pošalju prijedlog za ovrhu javnom bilježniku

javni bilježnik donese rješenje o ovrsi

na rješenje se treba žaliti (u zakonskom roku od 8 dana)

osporavati dug u cijelosti s obrazloženjem da se radilo o poboljšicama ? za što je bila potrebna suglasnost svih suvlasnika. a vi je niste dali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Zhavaljujem na odgovoru, na dobrom sam putu da rijesim problem. Ne namjeravam platiti ono na što nisam pristala, a tim više što sam u procesu pribavljanja dokumentacije, izuzev nezakonitosti podizanja kredita jer se uistinu radilo o poboljsicama, iskopala još mnogo, mnogo "smeca". Još jednom hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija