Jump to content

podjela bračne stečevine kredit hrvi


dobrica

Preporučene objave

poštovani. u toku je brakoratvodna parnica,usporedo i podjela bračne stečevine.moje pitanje je.kredit koji sam dobio za kupnju kuće a nisam kupnju realizirao,nego novce stavio na banku . kredit vraćam ja od moje mirovine.po zakonu o pravima hrvatskih branitelja po postotku moje invalidnosti država mi oprašta dio kredita u mom slučaju to iznosi 50% tj oprošteno mi je pola kredita.sad me zanima dali ta polovica koju je meni država darovala spada u bračnu stečevinu.ranjen sam u domovinskom ratu prije stupanja u brak.da napomenem kredit dodjeljen po zakonu o pravima hrvatskih branitelja. unaprijd zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dobrica je napisao:

poštovani. u toku je brakoratvodna parnica,usporedo i podjela bračne stečevine.moje pitanje je.kredit koji sam dobio za kupnju kuće a nisam kupnju realizirao,nego novce stavio na banku . kredit vraćam ja od moje mirovine.po zakonu o pravima hrvatskih branitelja po postotku moje invalidnosti država mi oprašta dio kredita u mom slučaju to iznosi 50% tj oprošteno mi je pola kredita.sad me zanima dali ta polovica koju je meni država darovala spada u bračnu stečevinu.ranjen sam u domovinskom ratu prije stupanja u brak.da napomenem kredit dodjeljen po zakonu o pravima hrvatskih branitelja. unaprijd zahvaljujem

 

Čitajuči Vaš tekst "ostao sam PAF,vudren u glavu"

 

Brakorazvodna parnica....ajde dobro nije išlo i svaki na svoj kraj....dijeca ...ne znam.

 

Realizacijom kredita...novac stavio na banku i kredit vračate nadam se kontinuirano i redovito.

 

Pitanje?

 

Temeljem kojeg postotka invalidnosti i u kojem iznosu kredita Vama država oprašta dio duga (kredita)?

 

Poštujem invalidnost,ranjavanje, poštujem status branitelja,dragovoljca....ali po kojem čl.Zakona o Hrvatskim braniteljima Vama država oprašta dio kredita?

 

Bez zamjerke kolega ali jednostavno ne znam i POZDRAV!

 

Također sam TRAJNI HRVI. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

svešto si od države dobio kao HRVI je osobna imovina .

50% popust na otplatu kredita ,manje kamate (2-4%)

invalidnina je osobna imovina.

kao i dio mirovine ,uvečan za dragovoljački dodatak

ili za faktor 0,8 (dragovoljac faktor 1,8 za izračun visine mirovine)

 

nekretnine koje su kupljene u braku kupljene su od invalidnine (i na rate)

mirovina je korištena za zajedničke životne potrebe.

 

 

sudu moraš naglasiti koliku invalidninu primaš,dodatak na mirovinu i imovinu stečenu prije braka

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija