Jump to content

izračun mirovine


djinkia

Preporučene objave

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovani branitelji,

 

Uljudno molim nekoga tko bi mi mogao napisat par rečenica vezano za moj problem.

Dakle,branitelj (za dragovoljca mi fali 1 dan) 100 dana borbenog sektora, 91,92,93,95 godina kalendarski,odnosno 23 mjeseca rata, prvi problemi zdravstveni 1992g. evidentirani. Nakon razvojačenja 1993g. nastavljam kao i prije rata bez ikakovih potraživanja od države npr (mirovina) zatim 1996g. početak problema sa izraženom aritmijom, te nakon 10/2001g. kontinuitet lječenja po ptsp-u i kardio problemima.

Nekoliko komisija po radi utvrđivanja statusa HRVI-a, kao i jedan ustavni sud od dvije godine za isto.

Status HRVI-a za trajno dobivam 06/2010g.

Također sam izašao na tri komisije za ocjenu oštećenja organizma u HZMO, te sam prije mjesec dana od medicinskog vještaka u HZMO-u dobio 20% vojno i 80% civilno profesionalno.

Moram napomenut da sam na bolovanju od 03/2008g. i doista bi molio sve one koji bi me mogli savjetovat što i kako dalje, odnosno da li iz svega navedenog postoji ikakova mogućnost za umirovljenje.

Unaprijed hvala, i pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

Uljudno molim nekoga tko bi mi mogao napisat par rečenica vezano za moj problem.

Dakle,branitelj (za dragovoljca mi fali 1 dan) 100 dana borbenog sektora, 91,92,93,95 godina kalendarski,odnosno 23 mjeseca rata, prvi problemi zdravstveni 1992g. evidentirani. Nakon razvojačenja 1993g. nastavljam kao i prije rata bez ikakovih potraživanja od države npr (mirovina) zatim 1996g. početak problema sa izraženom aritmijom, te nakon 10/2001g. kontinuitet lječenja po ptsp-u i kardio problemima.

Nekoliko komisija po radi utvrđivanja statusa HRVI-a, kao i jedan ustavni sud od dvije godine za isto.

Status HRVI-a 20% za trajno dobivam 06/2010g.

Također sam izašao na tri komisije za ocjenu oštećenja organizma u HZMO, te sam prije mjesec dana od medicinskog vještaka u HZMO-u dobio 20% vojno i 80% civilno profesionalno.

Moram napomenut da sam na bolovanju od 03/2008g. i doista bi molio sve one koji bi me mogli savjetovat što i kako dalje, odnosno da li iz svega navedenog postoji ikakova mogućnost za umirovljenje.

Unaprijed hvala, i pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

BrumBrumm je napisao:

Poštovani,

 

Također sam izašao na tri komisije za ocjenu oštećenja organizma u HZMO, te sam prije mjesec dana od medicinskog vještaka u HZMO-u dobio 20% vojno i 80% civilno profesionalno.

Moram napomenut da sam na bolovanju od 03/2008g. i doista bi molio sve one koji bi me mogli savjetovat što i kako dalje, odnosno da li iz svega navedenog postoji ikakova mogućnost za umirovljenje.

Unaprijed hvala, i pozdrav.

 

To ti je mirovina kako si napisao 20 % vojno i 80 % civilno - profesionalna. Čekaj rješenje o visini mirovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

BrumBrumm:

 

Tvoj spis je otišao na reviziju u MOBMS,ako komisija potvrdi mišljenje vještaka HZMO-a predmet se vrača u područnu službu HZMO-a na obračun mirovine.Rješenje o visini mirovine i zaostacima ćeš dobiti na kučnu adresu.

To traje po nekoliko mjeseci,ali dobivaš zaostatke od dana izlaženja na vještačenje u HZMO-u.

Nadam se da će revizija potvrdit mišljenje vještaka u HZMO-u,a to bi značilo da si več u mirovini.

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

Obzirom da sam dobio odgovor na prijašnje pitanje, zamolio bih da mi jedan od znalaca odgovori ako je moguće i na sljedeće.

Grozni mi je napisao da ću ako sve prođe o.k. dobit nekakove zaostatke od dana vještačenja u HZMO-u? O kakovim se zaostacima radi i od kojeg vještačenja se računa, I II ili III vještačenja? Napominjem da sam na bolovanju od 03/08.g.

Također bih zamolio odgovor po kojem se zakonu (ako dobijem mirovinu) obračunava visina moje mirovine prije nove dopune zakona ili nakon čini mi se 11/09.g odnosno da li je to onda po novom naj manja zagarantirana cca 2.000kn.Prvi put na med. vještačenje u HZMO sam išao 10/08.g.

Još bi zamolio da li nešto posebno utječe na visinu mirovine kao npr. omjer rat-mir ili nešto drugo.

 

Puno hvala i pozdrav

:misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

BrumBrumm je napisao:

Poštovani,

 

O kakovim se zaostacima radi i od kojeg vještačenja se računa, I II ili III vještačenja? Napominjem da sam na bolovanju od 03/08.g.

 

Još bi zamolio da li nešto posebno utječe na visinu mirovine kao npr. omjer rat-mir ili nešto drugo.

 

Puno hvala i pozdrav

:misli:

 

Zaostatke češ dobiti od datuma zadnjeg vještačenja u hzmo-u.

 

Da, na visinu mirovine ti utječe priznati čin, omjer rat- mir , da li imaš status hrvi i status dragovoljca te u tvom slučaju pošto je 80 % civilno utjecat če puno na visinu mirovine taj civilni dio ( zanči godine radnoga staža i visine uplačivanja u mirovinsko tijekom tih godina ).

Ovako ugrubo i odokativno mogla bi ti mirovina biti između 2300 i 2500 kn . Ako bude veća super po tebe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zaostatke češ dobiti od datuma zadnjeg vještačenja u hzmo-u.

 

Da, na visinu mirovine ti utječe priznati čin, omjer rat- mir , da li imaš status hrvi i status dragovoljca te u tvom slučaju pošto je 80 % civilno utjecat če puno na visinu mirovine taj civilni dio ( zanči godine radnoga staža i visine uplačivanja u mirovinsko tijekom tih godina ).

Ovako ugrubo i odokativno mogla bi ti mirovina biti između 2300 i 2500 kn . Ako bude veća super po tebe.

_________________

Lijep pozdrav i sretno.

 

 

Poštovani Kompa,

 

Hvala lijepa na odgovoru, Nekad sam bio istinski vojnik za Domovinu ujedno i dragovoljac,čin me nikad nije interesirao jer nisam djete hijerarhije,a danas sam ono kako papir kaže, odnosno kako zakon kaže,sve a ništa.Ja se sad sjetio tražit mirovinu, a baka sa kolačima davno prošla.Nema veze,neka bude koliko bude i ako bude,bit će bolje idući put.

 

Ljpi pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija