Jump to content

Mala prometna nezgoda


mario63

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

naime, jucer sam imao prometnu nezgodu u kojoj smo sudjelovali ja u osobnom automobilu, te zaposlenik jedne firme u malom kamioncicu (slicno Tamiću, gradjevinski kamioncic).

 

Izlazim sa prilaza u rikverc, na cesti nikoga, direktno preko puta ceste parkiran taj kamioncic. Kada sam vec dosao na cestu rikvercom u zeljeni trak, kamioncic je poceo izlaziti (u rikverc) sa svog prilaza i lupio zadnjim dijelom u bocno desno staklo (staklo od suvozaca) te ulubio limariju i naravno unistio cijelo staklo. Vratili smo se obojica na prilaze, dosao sef te firme i rekao kako se ne bi trebala zvati policija, on ce platiti stetu za moj auto (na njegovom kamioncicu stete nema jer je lupio zadnjim lijevim krajem prikolice u auto).

 

Problem dolazi do toga da sada dan nakon nezgode doticni ne zeli platiti stetu (koja je inace 900kn kako je procijenio majstor) vec sad zeli izaci na vjestacenje kod svoje osiguravajuce kuce.

 

Po mom misljenju i logici, kriv je vozac kamioncica, ali zato se obracam i vama. Jesam li u krivu? Moze li osiguranje na neki cudan nacin dokazati drukcije?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerovatno nemate svjedoke događaja.

 

Nasjeli ste na vještu priču tog šefa kojemu ne odgovara veća premija osiguranja za kamiončić.

 

Više uopće nije ni važno tko je kriv, a tko ne, kada ste napustili mjesto događaja premetne nesreće bez ikakvog pisanog dokaza o njoj ili bez očevida prometne policije.

 

Ova škola će vas koštati tih 900 kuna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onda slučaj prijaviti policiji.

 

I to napismeno u 2 primjerka, a na drugi tražiti prijamni pečat o potvrdi primitka.

 

Policija je dužna izmjeriti visinu oštećenja tog dijela lima na vratima i usporediti ga sa visinom stranice kamiona.

 

Naravno, obojici sudionika slijede kazne jer su napustili mjesto događaja prometne nesreće.

 

http://www.zakon.hr/z/78/Zakon-o-sigurnosti-prometa-na-cestama

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija