Jump to content

ne bis in idem...ali???


xara

Preporučene objave

Zanima me da li postoji neka "ali" kod tog zakona da se ne moze dva puta za isto djelo suditi.

Npr ubojstv, krađa, nasilje u obitelji i sl.

I kao drugo me zanima: ako je osoba osuđena za djelo pred prekršajnim sudom, i dobio kaznu zatvora, koju je odsluzio.

DO je pokrenulo isti ka sl.kao kazneno djelo. i opet traži kaznu zatvora. Kako i zasto DO pokrece postupak za koji znaju da je ista osoba vec osuđena?

Jeli to mozda neznaje ili je to postupak koji treba tako ici. Radi se o djelu: nasilje u obitelji s teškim tj. ozljedama.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da institucija tj. načelo "ne bis in idem" tu neće vrijediti (iako ne bi bilo naodmet na sudu se pozvati i na to pravo, međutim...........).

 

1. Nasilje u obitelji je prekršaj za koji je odgovarao na (vjerojatno se radi o čl.4 Zakona o zaštiti od nasilja u obitelji) prekršajnom sudu i pravosuđe u tom slučaju postupa odmah ili hitno..

 

2. Nanošenje TTO je nešto sasvim drugo (kazneno djelo) i tu se primjenjuje drugi (kazneni) zakon tj.najvjerojatnije se radi o djelu opisanom u čl.99. st.1 KZ-a.

 

 

Ne znam točmo o čemu se radi ali sami ste napisali:

Radi se o djelu: nasilje u obitelji s teškim tj. ozljedama.

 

1. Nasilje u obitelji

2. TTO

 

Ukratko, na prekršajnom sudu je odgovarao za prekršaj, međutim počinjeno je i kazneno djelo tj.nanošenje TTO i za to će vjerojatno extra odgovarati ali ne na prekršajnom sudu.

 

Ako prije nije bio kažnjavan i ako vas (ili nekog drugog) u ovom predmetu nije "jako" izmlatio odnosno ozljede nisu da tako kažemo "preteške" možda će biti uvjetno osuđen.

 

c045.gif

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija