Jump to content

Regres osiguranja


ment

Preporučene objave

Radio sam u jednoj firmi, te vozio njihovo službeno vozilo. Na svoju glupost, slupao sam auto te napuhao 1,2 promila. Nakon prestanka radnog odnosa, kojih 9 mj. kasnije stiže mi regresni zahtjev od croatia osiguranja da isplatim štetu tj. popravak.

 

Sada meni nije jasno, što nije da jedino ta tvrtka ima pravo na zahtjev plaćanja štete ako im osiguranje ne prizna kasko?

 

Ovako su im priznali, znači popravili auto te meni iza svih ti radnji dostavili zahtjev za plaćanje regresnog duga.

 

Pošto je u pitanju veća tvrtka, ima mi smisla da croatia osiguranje nije htjela eventualne komplikacije pa izgubiti velikog klijenta, nego rađe su im priznali kasko te naknadno od mene krenuli potraživati.

 

Eto, sada me zanima dali imaju oni na to pravo i ako nemaju, što dalje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vaša firma ima sigurno sklopljen ugovor o osiguranju s Croatiom, temeljem kojeg Croatia njoj isplati ugovorenu štetu, a onda laički rečeno stupa u njene cipele i preuzima sva prava koje firma ima prema vama. S obzirom na to, vaša firma tu više nije bitna, ona si je namirila štetu od Croatie, a Vi morate namiriti štetu Croatii zajedno s pripadajućim zakonskim kamatama, inače ćete biti prisilno naplaćeni putem ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija