Jump to content

pomoć oko mirovine


zmigi

Preporučene objave

Poštovani umirovljen sam u 9 mj 2011g ,braniteljska mirovina profesionalna oko cca,1900kn . Pitanje nigdje mi nije u rjašenju naveden čin djelatne vojne osobe ,GBR , nemam HRVI i nisam dragovoljac , e dali imam pravo na povećanje omjera na čin i omjer vojno /civilni dio što ne piše u rješenju nego da mi je smanjena radna funkcija na svim poslovima preko 50% .

i još dali sam oslobođen od plaćanja dopunskog osiguranja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zmigi je napisao:

Poštovani umirovljen sam u 9 mj 2011g ,braniteljska mirovina profesionalna oko cca,1900kn . Pitanje nigdje mi nije u rjašenju naveden čin djelatne vojne osobe ,GBR , nemam HRVI i nisam dragovoljac , e dali imam pravo na povećanje omjera na čin i omjer vojno /civilni dio što ne piše u rješenju nego da mi je smanjena radna funkcija na svim poslovima preko 50% .

i još dali sam oslobođen od plaćanja dopunskog osiguranja

 

ako nemate hrvi onda nemate pravo po izmjenjenom zakonu ni na određivanje omjera: rat-mir, vidim da čekate neko rješenje od upravnog suda 3 god, to će vam sad uskoro doći,(u praksi se čeka oko 3 god.) ako vam je to u svezi hrvi, a zakasnili ste sa predajom zahtjeva (31.12.2005.) to će vam onda vjerojatno biti odbijenica, ako ste predali u roku, znači do 31.12.2005. a dobili manje od 20%, imate pravo predati ponovno zahtjev za hrvi, i vrlo moguće dobiti status hrvi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i još dali sam oslobođen od plaćanja dopunskog osiguranja

 

Možete ostvariti to pravo tj. biti oslobođeni plaćanja dopunskog osiguranja ako vam ukupan prihod u prethodnoj kalendarskoj godini, iskazan po članu obitelji, mjesečno ne prelazi iznos od 1.516,32 kuna, odnosno iznimno za osiguranika umirovljenika - samca 1.939,39 kuna ili ako imate (a vidim, nemate) status HRVI najmanje 30%.

 

Dolje sam vam u attachmentu postavio jedan dokument HZZO u PDF formatu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac je napisao:

i još dali sam oslobođen od plaćanja dopunskog osiguranja

 

ili ako imate (a vidim, nemate) status HRVI najmanje 30%.

 

Dolje sam vam u attachmentu postavio jedan dokument HZZO u PDF formatu.

 

Ovo su točka 2. i točka 3. a ne HRVI najmanje od 30 %,- to su dvije različite točke, HRVI - svi znači od 20 % pa nadalje a ovo pod točkom 3. 30 % je nešto drugo nije HRVI.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija