Jump to content

Porezna uprava, procjena nekretnine, poziv pred komisiju


Maestral1

Preporučene objave

Dobar dan.

 

Lijepo molim za mali savjet.

 

Kupio sam nekretninu (stan). Isti je neuseljiv i derutan (umirovljenica ostaje zivjeti u njemu do odlaska u dom umirovljenika).

 

Uglavnom, porezna uprava je stan procijenila na vrlo veliki iznos (dvostruko nego sto sam ga zaista platio) i prema tome odredila porez na promet nekretnina. Zalio sam se i jucer primio poziv da dodjem u poreznu upravu pred komisiju.

 

 

Moze li mi netko reci kako to izgleda odnosno trebam li ponijeti neku dokumentaciju, povesti prodavatelja kao svjedoka, fotografije ili dolazim pred svrsen cin i ne mogu utjecati na komisiju?

 

 

 

Zahvalan na bilo kojem savjetu srdacno pozdravljam.

 

Vanja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije donošenja poreznog rješenja

porezna uprava trebala je postupiti po čl.5.,6, ? Općeg poreznog zakona NN147/2008

kao i po Zakonu po porezu na promet nekretninama

NN69/97,153/02

 

prije donošenja poreznog rješenjaporezna uprava trebala je pozvati poreznog obveznika da se očituje o činjenicama koje će navesti u poreznom rješenju.

 

procijenu vrijednosti nekretnine trebali ste dobiti prije poreznog rješenja .

 

pisati dopunu žalbe drugostupanjskom poreznom tijelu (ako nije prošao zalbeni rok)

uz obrazloženje da prvostupanjsko porezno tijelo nije postupilo po pravilima postupka

kod procijene vrijednosti nekretnine.

obvezno pročitati i proučiti navedene zakone.

ako je u ugovoru navedeno pravo stanovanja

stan nije useljiv

što treba uzeti u obzir pri procijeni nekretnine

pregledati praksu Upravnog suda

 

ako Vam budu htjeli uvaliti zapisnik o procijeni nekretnine

prije potpisivanja ga proučite i upišite datum primitka zapisnika .

mišljenja sam da bi bilo potrebna angažirati stručnu osobu.

(skupo je )

 

dali se radi o Osiječkoj poreznoj upravi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije svega hvala na pomoci.

 

Radi se o Zagrebu.

 

Prijavu sam popunio sam i u njoj naveo da je stan neuseljiv i derutan. Porezna uprava je stan procijenila bez da je izlazila na teren. Postom sam primio rjesenje u kojem je pisalo da sam duzan platiti porez prema njihovoj procjeni a ne prema iznosu iz ugovora.

 

Pravni lijek je bio zalba u roku od 14 i bilo je navedeno da zalba ODGADJA placanje poreza.

 

To sam postovao i u roku od 7 dana osobno odnio zalbu u kojoj sam prilozio fotografije stana, isprint sa njuskala stana u istoj ulici priblizne kvadrature za koji je trazeno 30% manje novca, naveo da je neuseljiv i zamolio da se porez odredi prema stvarnoj vrijednosti.

 

U samom ugovoru ne pise da je stan neuseljiv ali isti dan je potpisana i ovjerena moja izjava da dosadasnji stanar moze zivjeti i dalje u svom (mom) stanu, bez placanja ikakve naknadei do odlaska u dom umirovljenika (na koji se ceka 7 godina prema informacijama koje smo dobili od doma umirovljenika).

 

Kada govorite o strucnoj osobi mislite li na ovlastenog sudskog vjestaka ili odvjetnika (ili oboje)?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija