Jump to content

Kazna za 0.51 promila


Joke-St2

Preporučene objave

Prije svega unaprijed se zahvaljujem svima na pomoći.

Joško iz Splita.

 

05.11.2011.(prošla subota) u 00:45 (tako stoji u nalogu) me je u tuđem autu zaustavila policija.(vlasnik vozila je bio suvozač).

Kod sebe nisam imao dokumente (osobna i vozačka) te mi je za to napisana kazna od 300 kn,policajac je na nalogu nadopisao da suvozač potvrđuje moj identitet.

 

Nadalje,alkotestiranjem je izmjereno da imam 0.61 promila,što je tolerancijom svedeno na 0.51 promil.

 

Buduči da mi je i sam policajac nakon toga rekao da se žalim na ovu kaznu,zanima me šta da napišem u prigovoru/žalbi (da mi bar malo smanje kaznu) i ima li itko kakvu skicu prigovora?

 

Nadalje,koji mi je krajnji rok za predaju žalbe?

Kazna je napisana 05.11. i ako se u rok od 8 dana uzmu u obzir vikendi,znači da mi istek roka pada u nedjelju,a koliko znan prigovor se podnosi prekršajnom sudu koji ne radi nedjeljom.

 

 

Povrh svega toga iman još jednu kaznu od 1000kn za alkohol (0.91 promila) iz 5. mjeseca ove godine koju sam platio nekidan. Hoče li zbog nje biti ikakvih problema sa ovim prigovorom?

Molim za pomoč. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je policajac pisao samo kaznu od 1.000 kuna bez zaštitne mjere, najbolje vam je to platiti.

 

Ako ipak postoji zaštitna mjera, a imate dokaza da bi vam zabrana upravljanja ugrozila životnu egzistenciju, pišite prigovor (morate to sami) i priložite te dokaze, a zbog nedjelje se rok podnošenja prigovora produžava do ponedjeljka.

 

Nedjeljom radi sud, ali ne za vas sve dok imate alkohola manje od 1,51 g/kg.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija