Jump to content

ovršni prijedlog odbijen


sandra0901

Preporučene objave

Znači natežemo se s Vipom od 2007.

3.10.2008 - dobivamo rješenje o ovrsi od javnog bilježnika na koji smo uložili prigovor.

 

4.7.2011 općinski sud u zg.donio rješenje koje stavlja izvan snage rješenje o ovrsi od 3.10.2008, te ukida provedene radnje, a postupak će se nastaviti kao u povodu prigovora platnog naloga.

 

Zanime me.

1.Kada nastupa zastara za vip račune?

 

Pročitala sam negdje da se zastara obustavlja kad se pokrene neki postupak, te se nastavlja po završetku postupka.

Kako je postupak sad završen ( pretpostavljam), dali ide zastara sa datumom od rješenja o ovrsi iz 2008? dali ide od zadnjeg računa iz 2007 ili se tek nastavlja sada 2011 po

obustavi postupka.

 

2.Što ovo znači da se postupak vodi dalje kao u prigovoru platnog naloga?

Ako je neka zastara nastupila dali to i dalje vrijedi?

 

Unaprijed hvala svima !!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Identičnu stvar imam i ja....znači meni je prošle god u 1 mjesecu došlo rješenje od suda gdje se obustavlja da bi meni ove godine samo Vip sjeo na račun,preko Fine!

Ostala sam u šoku misleć da je to rješeno ili da ću bar dobiti neku ponovnu ovrhu na koji imam pravo žalbe.

Moj savjet ti je jedan jedini,koliko god bila u pravu,plati to Vipu jer će ti blokirat račune,a onda nemožeš ništa.

Ja sam hodala od Fine,banke,Vipa do odvjetnika i niko ništa nezna,samo kažu plati!

Btw ovo šta si ti dobila znači da se obustavlja ovrha nad nekretninama i da ide putem platnog naloga iliti Fine!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Šta zaista to da preko platnog naloga znači da mi ide ovrha preko fine???

 

Ma planiramo mi Vipu platiti, nego smo već uplaćivali nešto prije tog rješenja o ovrsi i nisu uopće evidentirane uplate,naveli račune za platiti koji su plaćeni - svi dokazi su dostavljeni.

 

Zato je i valjda odbijen ovršni prijedlog os strane suda, jer nije sve po zakonu u toj ovrsi.

Kako onda sud može izdati nalog da se sjedne na Finu?

 

Niš mi nije jasno??

 

Di su pravnici nestali na ovom forumu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Btw ovo šta si ti dobila znači da se obustavlja ovrha nad nekretninama i da ide putem platnog naloga iliti Fine!

 

Pa i ne baš, to zapravo znači da je ulaganjem prigovora pokrenut parnični postupak u kojem se odlučuje o osnovanosti ovrhe.

 

A Vi Sandra 0901, od svega niste napisali ništa što je bitno, od kada je račun, kada je predan prijedlog za ovrhu i što ste u prigovoru naveli?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija