Jump to content

novčana pomoć za rođenje prvog djeteta


bebac

Preporučene objave

  • 2 tjedna kasnije...

moje iskustvo u istoj situacji od lani:budi i dalje prijavljena na burzi,zdravstveno neka ti je preko burze (tj.nikako preko supruga ili slično),dijete,kad rodiš,osiguraj preko sebe,pa ostvaruješ slijedeće:1663kn porodiljne naknade preko burze,godinu dana radnog staža koji upisuješ u knjižicu,cca 2200kn pomoći od države za novorođeno dijete i 1800kn za prvo dijete (ne znam koliko je za drugo,treće ...),ali da te odmah upozorim,to ti isplaćuju na 3 rate kroz 3 kalendarske godine,preciznije kad rodiš,dobiješ 600kn,za godinu dana drugih 600kn i treću godinu zadnjih 600kn.Evo,usput,da javmo kažem,meni su odobrili pomoć od 3600kn (naravno,na 3 godine),dobila sam 1200kn,a onda su se u srpnju sjetili prepolovit tu slavnu pomoć (nama žalbe,molbe,ničeg) i trebam dobit još samo 600kn u veljači (rodlila sam lani na Badnjak).Zašerafi ih na burzi da ti daju preko nekoliko uvjerenja o nezaposlenosti,jer će ti trebat za sve živo.Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija