Jump to content

sadnja drveća u blizini granice posjeda


sinky00

Preporučene objave

ovako:zanima me postoji li kakav zakon o odstojanju zasađenog drveta i granice posjeda od susjeda,zatim,smije li to isto drvo(ako je več zasađeno preblizu)prelazit granama na moju stranu posjeda i smije li korijenje u zemlji prelazit posjed.

problem je u tome što mi je kuća dosta stara(oko 30 god.)i korijenje od susjedovih oraha(ima ih 10 koji su zasađeni na cca 1.5 metara od međe)mi je počelo ići ispod temelja koji su počeli pucati.

kuća mi je povučena 1 metar od granice posj.a njegove grane idu i do 4 metra na moju stranu.znaći imam ih i na krovu.

zamolio sam ga da to ukloni,ali on me jednostavno ignorira.

molim vas recite mi kakav je zakon u vezi toga i komu se mogu obratiti.

hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

koliko znam, takve odredbe u zakonu nema, ali provjerite vaš prostorni plan uređenja općine/grada u kojem bi moglo pisati da okolni teren zgrade mora biti uređen na način da ne pričinjava bilo kakvu štetu susjednoj zgradi ili zemljištu.

Ako vas susjed ne želi čuti, obratite se za pomoć komunalnom redaru.

Ograde i biljna sadnja uz među isključivo su međususjedski dogovor, ali ništa susjedovo ne bi smjelo prelaziti na vaš posjed, pogotovo ako vam radi materijalnu štetu.

Vi te grane, koje prelaze na vaš posjed, slobodno možete odrezati, kao i korijenje, ali obavijestite prije susjeda.

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija