Jump to content

Kako biti legalan?


Nzkzy

Preporučene objave

Radim kao volonter s plaćenim doprinosima. Zanima me kako mogu legalno unovčiti svoju kreativnost. Čitala sam nešto o kategoriji domaća radinost, no tamo postoji fiksna lista proizvoda koji tu spadaju. Spominju se suveniri, ali se drvo nigdje ne spominje. Ja bi izrađivala privjeske, suvenire ili male ukrasne predmete od drva. Zanima me koje su mi opcije i načini da svoje tvorevine mogu legalno prodavati? Isto tako me zanima koji je postupak u slučaju da počnem izrađivati skulpture od drveta ili počnem slikati. Kako ih mogu legalno prodati pod kategorijom "umjetničko djelo"?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Suvenir se podrazumijeva da moze biti od raznih materijala pa tako i drveta.

Sama lista kucne radinosti je zastarjela i nesvrsishodna i ukoliko zelite nesto pridonijeti sebi i drugima postavite iste primjedbe i http://www.mingorp.hr/default.aspx?id=9 .

Postoji ogrmona siva ekonomija koja bi se vrlo lako mogla obuhvatiti kucnom radinosti ali vec desetljecima lista se sastoji od "oslikavanja casa??" i sl

Zbog cega u listu ne bi mogle doci instrukcije ucenicima,intelektualne usluge.........

Moje misljenje je da kucna radinost nebi trebala prelaziti odredjeni iznos zarade a cim predje taj iznos da se ista djelatnost preregistrira u obrt.

Oni koji donose ovakva rjesenja nemaju puno iskustva u praksi niti vide konacne rezultate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

savjetujem da se krene od Ureda državne uprave, imovinsko-pravni odnosi u vašem mjestu, oni su nadležni, pa se posjeti porezna da se vide davanja

jednostavnije je pokrenuti postupak legalizacije na bilo koji način, jer kad uleti inspekcija, a doći će, jer ljudi jako vole prijavljivati... eto vraga onda... onda se zabrani obavljanje djelatnosti, ide se na prekršajni sud...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija