Jump to content

d.o.o. - po tko zna koji puta


kameni

Preporučene objave

Evo... razmišljam o otvaranju d.O.o. Ja sam sve, samo ne informiran o propisima u trgovačkom pravu. Tjednima proučavam zakone i pravilnike, ali ne nalazim odgovore, pa postavljam pitanja:

 

1. otvorio bih d.O.o. s djelatnosti prodaje/trgovine stomatološkog pribora i materijala... tražio sam pravilnike vezano uz tu djelatnost, ali tu djelatnost nisam pronašao čak ni u NKD, a znam da su RH 32 tvrtke registrirane za tu djelatnost, pa me zanima može li me itko uputiti na neki pravilnik ili zakon o tome....?

 

2. Vezano uz to zanima me mora li imati osoba koja će otvoriti takvu djelatnost imati nekakvu stručnu spremu... i osoba koja će raditi tamo imati odgovarajuću stručnu spremu.

 

3. Može li zaposlena osoba u toj djelatnosti biti stranac s debelim iskustvom u tom poslu?

 

Imam visoku stručnu spremu pedagoškog smjera.

 

Srdačno vaš, Kameni!

 

(prema pravopisu hrvatskog jeziga "vaš, vi, vama, vaši, vašima" se ne piše VELIKIM SLOVOM! To su poslovna i privatna uguživanja!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kameni je napisao:

Evo... razmišljam o otvaranju d.O.o. Ja sam sve, samo ne informiran o propisima u trgovačkom pravu. Tjednima proučavam zakone i pravilnike, ali ne nalazim odgovore, pa postavljam pitanja:

 

1. otvorio bih d.O.o. s djelatnosti prodaje/trgovine stomatološkog pribora i materijala... tražio sam pravilnike vezano uz tu djelatnost, ali tu djelatnost nisam pronašao čak ni u NKD, a znam da su RH 32 tvrtke registrirane za tu djelatnost, pa me zanima može li me itko uputiti na neki pravilnik ili zakon o tome....?

 

DJELATNOST: KUPNJA I PRODAJA ROBE

 

2. Vezano uz to zanima me mora li imati osoba koja će otvoriti takvu djelatnost imati nekakvu stručnu spremu... i osoba koja će raditi tamo imati odgovarajuću stručnu spremu.

 

KOD OTVARANJA SE NE TRAŽI STRUČNA SPREMA (SAMO ZA DOO), A KASNIJE SUKLADNO ZAKONU O TRGOVINI.

 

3. Može li zaposlena osoba u toj djelatnosti biti stranac s debelim iskustvom u tom poslu?

 

STRANAC MOŽE U RH BITI ZAPOSLEN SAMO SA RADNOM DOZVOLOM. NO, TO NIJE UVJET ZA OTVARANJE PODUZEĆA (D.O.o.)

http://makora.hr/kako-otvoriti-poduzece-u-hrvatskoj/

 

 

Imam visoku stručnu spremu pedagoškog smjera.

 

Srdačno vaš, Kameni!

 

(prema pravopisu hrvatskog jeziga "vaš, vi, vama, vaši, vašima" se ne piše VELIKIM SLOVOM! To su poslovna i privatna uguživanja!

ZAHVALJUJEM Vam na lijepim riječima :-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kameni je napisao:

Evo... razmišljam o otvaranju d.O.o. Ja sam sve, samo ne informiran o propisima u trgovačkom pravu. Tjednima proučavam zakone i pravilnike, ali ne nalazim odgovore, pa postavljam pitanja:

 

1. otvorio bih d.O.o. s djelatnosti prodaje/trgovine stomatološkog pribora i materijala... tražio sam pravilnike vezano uz tu djelatnost, ali tu djelatnost nisam pronašao čak ni u NKD, a znam da su RH 32 tvrtke registrirane za tu djelatnost, pa me zanima može li me itko uputiti na neki pravilnik ili zakon o tome....?

 

2. Vezano uz to zanima me mora li imati osoba koja će otvoriti takvu djelatnost imati nekakvu stručnu spremu... i osoba koja će raditi tamo imati odgovarajuću stručnu spremu.

 

3. Može li zaposlena osoba u toj djelatnosti biti stranac s debelim iskustvom u tom poslu?

 

Imam visoku stručnu spremu pedagoškog smjera.

 

Srdačno vaš, Kameni!

 

(prema pravopisu hrvatskog jeziga "vaš, vi, vama, vaši, vašima" se ne piše VELIKIM SLOVOM! To su poslovna i privatna uguživanja!

 

Poštovani,

 

počeo sam pisati odgovor ali ću radije dati smjernicu, jer nije isto radi li se o uvozu, veleprodaji ili maloprodaji, postoje i drugi uvjeti vezano za kadar i opremu, pa si proučite Zakon o lijekovima, Zakon o medicinskim proizvodima te stranice Agencije za lijekove i medicinske proizvode.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija