Jump to content

Natječaj za posao


Robi77

Preporučene objave

Predao sam natječaj za posau u Zavod za socijalnu skrb predao životopis i svu potrebnu dokumentaciju koju je natječaj zahtjevao.

Kad sam zvao telefonski kad će biti se obavješteni osobe koje su predale zamolbe rečeno mi je da je ravnateljica već izabrala osobu i da ću biti obavješten.

Sad me brine to kao da nisu pozvane na razgovor sve osobe koje su ispunile formalne uvjete iz natječaja, a još k tome pozvap sam se na prednost pri zapošljavanju kao član smrtno stradalog branitelja i predao svu potrebnu dokumentaciju.

Jesu li svi morali biti pozvani na razgovor koji ispunjavaju formalne uvjete natječaja ili može ravnatelj/ica (u ovom slučaju) odabrati pojedine kandidate pa odabrati koga će zaposliti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Normalno da će ti to reći kad je ravnateljica zaposlila snajku,kćerku,zeta i sl...

 

Ta tijela i računaju da se drugi kandidati neće buniti,da su pravno nepismeni, da nemaju novaca angažirati advokata,da nemaju vremena za upravne sporove i sl. Upravni sporovi ti ne traju dugo kao građanski, barem ne oni jednostavniji.

 

Centar za socijalnu skrb je javna ustanova.

 

Tebi je ovdje važno dali si dobio odbijenicu ili ne. Bez papira ništa.Pogledaj koji su rokovi u kojima se mora riješiti natječaj,nadam se da ima postavljen neki rok. Nazovi ministarstvo zdravlja(po novom) pitaj i njih koji je rok do kada si morao dobiti odbijenicu? Koji se zakoni odnose na centre za socijalnu skrb? Kontaktiraj ministarstvo branitelja. Kontaktiraj upravnu inspekciju ili inspekciju rada (provjeri koja je od njih dvije nadležna).

 

Pogledaj sudsku prasku na netu(ustavni sud, upravni sud, vrhovni sud) na način da upišeš pojam: prednost pri zapošljavanju. Zanimljivih se stvari nađe.

 

Ono što mene zbunjuje je to da si ti član obitelji poginuloh branitelja. Tko sve spada u članove obitelji ? Logično mi je da su to žena, djeca i roditelji od branitelja. Odnosi li se to isto i na braću i sestre poginulog branitelja ?

 

Ajd pa javi što si napravio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pod članove smrtno stradolog spadaju žena i djeca spadaju u to sam siguran, za braću/sestre nisam siguran, ja sam sin smrtno stradalog branitelja.

Inače već sam se i prije pozivao na neke natječaje u državnim službama i pozvao sam se na to pravo pa je natječaj poništen 2 put se dogodilo da je natječaj poništen prije razgovora za posao (to je bilo na Županiji i u Domu zdravlja), a jenom sam primljen (Općinski sud) i obavio lječnički pregled da bi nakon toga utvrdili neke nepravilnosti u natječaju i ponovo poništili natječaj. Ne znam jel to slučajnost ili ne. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Jednom sam ima već dosta vremena znao dobiti prilikom odabira kandidata za posao rješenje na koje se mogu žaliti a da žalbu moram podnjeti osobi koja je dala natječaj i o tome obavjesti ostale kandidate jel na tkav način smiju davati riješenje, jer ipak obavještavati sve kandidate pojedinačno na vlastiti trošak mi se čini suludo.

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Pozdrav,

molim iskusne da mi pomognu oko nejasnoča :)

Uglavnom prijavila sam se na natječaj koji je bio raspisan u 4 mjesecu, pa sam pozvana na testiranje u 7 mjesecu i prošla sam testiranje i bila na intervju! (gradska uprava)

Sada je već kraj 9 mjeseca a ja još uvjek nisam dobila riješenje tko je primljen na to radno mjesto!

Kako već ta cijela procedura traje tako dugo počinjem misliti kako će poništit natječaj! Zvala sam ih i kažu da povjerenstvo još nije donjelo odluku!

Da li je moguće da ga mogu poništit nakon testiranja i svega?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma crne misli su krenule kada sam čula od par prijatelja koji su se javili na natječaje koji su bili puno kasnije od mojeg objavljeni i već su imali i testiranje i već su dobili i riješenja i već su počeli raditi :)

 

Iz tog se razloga bojim da bi moj mogao biti poništen!

 

Jer kada nazovem kadrovsku da upitam što je s tim radnim mjestom samo mi kažu da povjerenstvo nije donjelo odluku i da ne postoji zakonski rok u kojem je moraju donjet!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jer kada nazovem kadrovsku da upitam što je s tim radnim mjestom samo mi kažu da povjerenstvo nije donjelo odluku i da ne postoji zakonski rok u kojem je moraju donjet!

 

Tu su u pravu, nažalost. Sve je stvar ažurnosti i stvarne potrebe za novom radnom snagom. Očito se njima baš i ne žuri, ali imajte na umu kako je nekakav vremenski prosjek kada su u pitanju natječaji za državna, JLS i javna tijela - 6 mjeseci. Znači sad u listopadu bi to konačno trebalo biti riješeno. Strpljen - spašen, pogotovo u današnjoj situaciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...

Ukljucujem se u temu novim pitanjem.... nepravde kod natjecaja za prijem. Da li moze ista komisija na koju sam se zalio i na temelju zalbe je ponovljeno testiranje, ponovno obaviti testiranje u istom sastavu,osim vanjskog clana, a odbor je za iste utvrdio nepravilnosti na prvom testiranju i normalno da zbog moje zalbe mene vide kao problem. Dal se na to mogu zaliti, meni to nije eticki korektno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

MUP, čitali su se odgovori dok su se ispravljali testovi na glas u sali u kojoj se još pisalo, ali na način da je onaj kojeg su trebali primiti stavljen u prvu klupu i u svom testu je imao prekrizene neispravne odgovore i paraf uz ispravne (to je tom dečku omogućeno ciljano)...taj isti je dobio najviše bodova i na intervjuu, iako nije znao odgovoriti, ali očito je bio simpatičan. Da li je u redu da onda na ponovljenom testiranju bude ista komisija, a bila je i opet je najviše bodova dobio taj momak, ali razlika je da mu je trebalo pola vremena manje od mene i još jedne cure da dovrši test, što garantiram da je nemoguće jer toliko treba za pročitati pitanje i na intervjuu opet isto, više smo mi znali, ali nismo ostavili neki dojam istoj komisiji na koju smo se žalili i zbog čije su nepravilnosti ponovili testiranje. zar je normalno da ostane ista komisija?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz mog velikog iskustva sudjelovanja na natječajima u državnim tijelima pogotovo sudstvu i državnom odvjetništvu pouzdano znam da se mahom radi o namještenim natječajima.

Prolaze loši studenti,ljudi iz pravničkih obiteljskih krugova i oni naravno s debelim vezama.

Tako da se možeš komodno ne javljati jer je sve mahom namješteno.

znam to iz svog iskustva.

Zato nam je i pravosuđe najgore u Europskoj Uniji.

A sad i nema nešto natječaja, evo već dvije godine nisu primali vježbenike u pravosuđu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz mog velikog iskustva sudjelovanja na natječajima u državnim tijelima pogotovo sudstvu i državnom odvjetništvu pouzdano znam da se mahom radi o namještenim natječajima.

Prolaze loši studenti,ljudi iz pravničkih obiteljskih krugova i oni naravno s debelim vezama.

Tako da se možeš komodno ne javljati jer je sve mahom namješteno.

znam to iz svog iskustva.

Zato nam je i pravosuđe najgore u Europskoj Uniji.

A sad i nema nešto natječaja, evo već dvije godine nisu primali vježbenike u pravosuđu.

 

 

ma znam ti ja to sve..ali uvijek imas onih 1% sansi da ce onaj za kog je natjecaj ispast i da upadnes..znam ljude koji su tako upali..i sad rade i imaju placu san snova...tak da..nemas kaj izgubit

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma znam ti ja to sve..ali uvijek imas onih 1% sansi da ce onaj za kog je natjecaj ispast i da upadnes..znam ljude koji su tako upali..i sad rade i imaju placu san snova...tak da..nemas kaj izgubit

 

E sad koliko iznosi ta plaća koja je san snova?

Evo recimo ,sudovi i državna odvjetništva,ako nisi sudac ili zamjenik državnog odvjetnika( po meni je lakše zaposliti se u NASI nego u nas doći do tog pložaja),dakle ako si savjetnik,plaće nisu ništa posebno,pače u razini su hrvatskog prosjeka.

A i nemoj vjerovati,svakome,nitko neće priznati da je vezom došao do posla.

Sad je ne znam o kojim državnim institucijama ti govoriš.

Ali,više od 90 posto natječaja su namješteni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija