Jump to content

Olakšica kod plaćanja poreza na prvu nekretninu


Jamaja

Preporučene objave

Molila bih vas za pomoć, ukoliko netko zna da li ćemo morazi platiti porez na kupnju stana. Radi se o tome da dečko i ja kupujemo stan od cca 85 metara kvadratnih (znači nismo u braku) te je to svakom prva nekretnina, znači time riješavamo stambeno pitanje. Što se Zakona tiče piše da pravo na olakšicu imaju; hrvatski državljani , da se mora prebivalište prijaviti na adresi stana, da nekretnina ovisno o broju članova obitelji imaju pravo oslobođenja plaćanja poreza - 50 metra kvadratna za jednu osobu, 65 metra kvadratna za dvije osobe...nadalje je definirano što se podrazumijeva pod članovima uže obitelji, a to su bračni drug i djeca. Znači, u našem slučaju, mi nismo u braku...da li to znači da će nas se kod priznavanja olakšice poreza na dobit svakoga gledati ponaosob tj. da svatko ima pravo na neoporezivi dio do 50 metara kvadratna? Ukoliko imamo pravo ponaosob na 50 metara kvadratna olakšice od plaćanja poreza da li bi se isto trebalo definirati u kupoprodajnom ugovoru (npr. ja posjedujem 42,5 metra kvadratna, on posjeduje 42,5 metra kvadratna ili da svatko posjeduje jednak dio navedenog stana) ili je jednostavno dovoljno samo navesti naša imena i prezimena i da smo suvlasnici u stanu bez obzira na dio?

Hvala!!! :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija