Jump to content

Pauk digao auto s nogostupa, a ostao sam bez benzina!


johnking

Preporučene objave

Molim vas za pomoć!

Naime, jučer mi je pauk pokušao dići automobil sa nogostupa, no došao sam baš u trenutku kada su ga htjeli odvesti te su mi napisali račun od 250kn za započinjanje radnje premještanja vozila. Ostao sam bez benzina u vožnji, te uz pomoć nekog čovjeka odgurali smo ga na nogostup, te sam ostavio dovoljno mjesta za slobodan prolaz pješaka (cca 80-90 cm; nije moglo više s obzirom na izvanrednu situaciju). Uz to, na tom nogostupu parkirano je tako još 20ak vozila te nema nikakvog znaka zabrane parkiranja. Otišao sam samo do najbliže benzinske crpke po kanistar benzina. Za to mi je trebalo cca 30min, vratio se i vidio da mi dižu vozilo.

Pokušao sam im objasniti situaciju, no nažalost prekasno. Platit ću 250kn zagrebačkom holdingu, no znam da će mi još pristići kazna od 300kn od policije, pa samo molim za kratki savjet. Isplati li se pisati prigovor za tu kaznu od 300kn s obzirom da je bila izvanredna situacija (ostao sam bez benzina) te priložiti kopiju indeksa da sam student, nezaposlen bez primanja i zamoliti ih za sudsku opomenu??

Hvala Vam na odgovoru unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobili ste minimalnu kaznu, a sud nema pravo umanjiti kaznu ispod minimalne.

 

Sud ima pravo izdati opomenu kao kaznu, ali ih stvarno treba impresionirati dobrom pričom da bi izdali opomenu.

 

Priča o nestalom benzinu nema pravu fabulu, radi se o vašem nemaru i neodgovornosti kojom ste uopće sjeli u vozilo.

 

Bolje izmislite nešto srceparajuće, nešto što će izvuči suzu suca, smislite priču o trudnoj zaručnici, sretnom završetku u rodilištu. a kukajte s pričom koliko se samo dječjih pelena može kupiti za tih 300 kuna.

 

Ostatak vašeg posta je ok, vidi se da znate što sve treba priložiti uz prigovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija