Jump to content

poništen kupoprodajni ugovor


spartanac

Preporučene objave

moja majka je kupila zemlju od vlasnika koji je bio 1/1,bez ikakvog tereta 2001.god.majka je platila porez na ugovor i uknjižila se kao vlasnik 1/1. Bila je 7 god.gruntovni i katasterski vlasnik. Bivšem vlasniku brat oduzme sposobnost,te ga smjesti u dom za stare i nemoćne i time postane skrbnik nad njim.Zatim,tuži moju majku da je sklopila ugovor sa neuračunljivom osobom,bez vještaka uz tri svjedoka.trojica njihovih kućnih prijatelja svjedoče na sudu da poznaju dotičnog gospodina od prije domovinskog rata i da je i tad bio neuračunljiv.Na osnovu toga sudac donosi prvostupanjsku presudu u njihovu korist.Drugostupanjski sud to samo potvrdi,bez pozivanja našim svjedoka i saslušanja da to nije istina,već donosi rješenje u njihovu korist.momentalno je presuda pravomoćna.moja obitelj je ostala i bez zemlje i bez novca.molim vas pomozite! unaprijed zahvalan!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imate mogućnost podnošenja izvanredne revizije (možda i redovne) iz člank 382. st.2. ZPP i to u roku 30 dana od dana zaprimanja drugostupanjske odluke, međutim pazite kome dajete predmet-punomoć, jer ne zna svaki odvjetnik napisati tu reviziju odnosno što je još i gore ne prate promjene propisa a ovaj dio se stubokom mijenjao 2011. i 2008. godine, ali ako je točno i potpuno sve što tvrdite, postoji dobra šansa za ukidanje presude, Pozdrav,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, hvala na odgovoru i volji što mi želite pomoći.Ovi moji navodi su točni,samo što je drugostupanjska presuda donešena još mislim 2008 god.Pa sam poslao žalbu Ustavnom Sudu i on je isto potvrdio sa argumentima da se ponavlja ista tvrdnja da je prodavatelj bio u vrijeme sklapanja ugovora potpuno zdrava i uračunljiva osoba.U međuvremenu meni je majka umrla i ostavila svu imovinu darovnim ugovorom gdje je i ta nekretnina bila navedena.Ovjerena kod javnog bilježnika i provedena zabilježbom u gruntovnicu,gdje stoji i dan-danas da sam ja vlasnik te imovine nakon smrti majke,to piše u povijesti gruntovnog izvadka.Ali se ja ne mogu uknjižiti kao vlasnik jer su kupoprodajni ugovor učinili ništavim,i vratili posjed na vlasnika od koga je majka kupila.Tako da meni ne daju niti imovinu, niti novac koji je majka platila za tu nekretninu.Svima nam je jasno da se čovjek može danas-sutra razboliti,ali da netko može sa tri svjedoka dokazati da je netko bolestan i neuračunljiv dugi niz godina bez liječničke dokumentacije i na osnovu toga donijeti presudu u njihovu korist!?To mi je nejasno i mislim da nije pravedno donešena presuda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

Poštovani Veteran da li bi bili ljubazni da mi kažete i pomognete kome da se obratim za pomoć,kako da pokušam moj problem da riješim.Znači treba mi dobar odvijetnik za riješavanje ovog problema,vremena mi je malo ostalo da nebi otišlo u zastaru.Nadam se da će te mi pomoći a ja ću vam se pokušati odužiti.

Lijep pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osobi je oduzeta poslovna sposobnost ali nakon nekoliko godina od kad je prodao zemlju i dobio je skrbnika brata.To je sve brat i odradio nebi li se dokopao imovine,di mu se i posrećilo,jer je uspio u ideji koju ga je jedan odvijetnik savijetovao inače dobar prijatelj.Sud je bio pristran njima jer su saslušani njihovi svedoci a naše nisu ni pozvali niti je rađeno viještačenje i presudio da se poništi ugovor.Što su oni i iskoristili i momentalno zatražili da se u gruntovnici vrati vlasništvo.Umeđuvremenu moja majka je umrla a meni je dala ugovor o doživotnom uzdržavanju gdije je uvedena i ta zemlja.Sad ja tražim uknjižbu i te zemlje a oni nedaju.što se tiče novaca da vrate,kažu novaca nema jer dotični gospodin tad navodno bio neuračunljiv i nije znao koliko je to novca.Ljudi moji to je sve izmišljotina.Dotični gospodin je momentalno smiješten u dom za stare gdje igra šah i pije neke tablete za smirenje koje uopće nisu jake,to sam saznao preko nekih ljudi koji tamo rade.Izgubio sam tu nekretninu na pravdi Boga,zato vas molim da mi pomognete da iznesem pravdu na viđelo i dokažem da sam nevin i da su mi oteli što je moje i moje obitelji.HVALA.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa jeste imali odvjetnika u tom sporu? Nemoguće da je sud naložio Vama da vratite nekretninu a da oni Vama ne vraćaju novce. Znači, ne ulazim da li je ta osoba "neuračunljiva" ili ne, to se rješavalo u postupku, ali ako je ugovor poništen - Vi trebate dobiti novce natrag. Kako mislite da nemaju novaca? Pa imaju upravu tu nekretninu od koje se možete naplatiti ili neku drugu imovinu.

 

U svakom slučaju, ovo Vam pitanje i nije baš za forum, naravno pitajte pa će Vam se odgovoriti, ali savjetujem da Vam netko pogleda papire.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...
  • 9 mjeseci kasnije...

Poštovani,

dali bih mi htjeli reći kome se mogu žaliti,s obzirom da smo sad u Europi.Gospodin me sad tuži da se izbriše službena zabilježba iz koje je vidljivo da mi je majka ostavila tu imovinu,ugovorom o doživotnom uzdržavanju.On bi sad tu imovinu prodao ali neće nitko da kupi jer vide ljudi da to nije čista imovina.

 

Lijep pozdrav i unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ugovor o doživotnom uzdržavanju je napravljen kod javnog bilježnika uz 2 svedoka dok je majka bila živa i dok je bila vlasnica dviju čestica,te zemlje i kuće sa okućnicom.Kuću sam preveo na sebe a tu zemlju nisu dali,jer je sud proglasio kupoprodajni ugovor ništavim.Sada je vlasnik te zemlje brat od koga je majka kupila jer i taj je umro a brat je imao skrbništvo nad njim i upisao se kao vlasnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam što želite poslušati moj problem i mislim da mi želite pomoći,dotični gospodin sad tuži moju majku koja je preminula 2010 god i mene da se briše zabilježba koja i dan danas stoji u vlasničkom listu,novac mi nikad nije niko vratio i ja sam njega tužio da mi vrati novac koji smo platili za dobijanje kupoprodajnog ugovora i sud je opet donio riješenje u njegovu korist sa obrazloženjem da prodavatelj nije mogao znati vrijednost novca da je bio bolestan,kao psihički sto su dokazali iskazima svedoka.Navode u presudi da sam mu mogao dati i 5 kn.Moje svedoke koje sam predlagao da daju iskaz kakvog ga znaju,nikad nije sud pozvao na saslušanje,Bože di je tu pravda i pravično suđenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Dobio sam odgovor od suda da se odbija tužba jer je majka umrla.Kakva su moja prava?Što mi je činit.Imam li ikakve šanse borit se i tražit ponovno suđenje za vraćanje imovine koje mi je majka ostavila,dokazivanjem da je kupoprodajni ugovor bio pravovaljan i da je u trenutku sklapanja ugovora gospodin bio potpuno zdrava osoba.Imam niz dokaza naknadno da je to istina i svedoka koji će svedočiti moju tvrdnju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Misljenja sam da je stvar oko valjanosti kupoprodajnog ugovora pravomocno presudjena,sto je osnov sudu da odbije tuzbu koja se odnosi na istu pravnu stvar.

Kako je ugovor nistavan,to znaci da je otpao osnov po kojem je majka upisala pravo vlasnistva,ali je isto tako otpao osnov po kojem je prodavac primio novac kao kupoprodajnu cijenu.Obzirom da novac niste dobili nazad,imate mogucnost tuzbe zbog stjecanja bez osnova(osnov je postojao ali je naknadno otpao),s tim da treba vidjeti kako stojite sa rokovima na podnosenje tuzbe.

Sasvim je izvjesno da ce doticni gospodin dobiti i pomenutu tuzbu radi brisanja zabiljezbe ugovora o doz.izdrzavanju kao tereta nekretnine,jer je njeno daljnje postojanje besmisleno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija