Jump to content

Naputak MUP-a


Forrester

Preporučene objave

Zna li netko da li je još uvijek na snazi Naputak MUP-a iz 1997.g. koji je donesen radi provođenja Odluke o statusu,ranjenih,povrijeđenih,ozlijeđenih,oboljelih i obitelji poginulih i umrlih pripadnika djelatnog i pričuvnog sastava MUP-a RH broj 511-01-62-21299/1-97, od 27.2.1997.g., a u svezi Uredbe o zvanjima i uvjetima za postavljanje u zvanja,položajima i uvjetima za imenovanja ovlaštenih službenih osoba u MUP-u("NN" 100/95)? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naime tim Naputkom se iznosi invalidskih mirovina pripadnika MUP-a-hrvatskih ratnih vojnih invalida, na koje su stekli pravo uslijed gubitka radne sposobnosti kao posljedice stradavanja pri obnašanju službe u obrani suvereniteta RH određuju od plaće odgovarajućeg čina u HV-u. Za mene konkretno: Točka B. Radi realiziranja prava navedenih u točki I B ovog Naputka pripadnici MUP-a RH, hrvatski branitelji - ratni vojni invalidi koji imaju stečeno zvanje - pripadnik pričuvnog sastava policije promaknut će se u zvanje narednik. Otišao sam u inv.mirovinu po ZOPHBDR prije studenog 2009.g.bez statusa HRVI,koji mi je sad priznat pa bi me trebao kačiti ovaj Naputak MUP-a (jer sam bio jedan dio 1991.pripadnik pričuvnog sastava MUP-a),ako je još na snazi.

Zna li itko? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerojatno ne vrijedi, jer su se u međuvremenu promijenila policijska zvanja. Postavio sam slično pitanje u temi "nova policijska zvanja" pa isto nije bilo konkretnih odgovora. U međuvremenu se ponovno ide sa nacrtom Zakona o policiji tako da je onaj Karamarkov van snage, te sad novi ministar ponovno uvodi nova zvanja iz početka devedesetih tako da će se morati donijeti i novi naputak glede prevođenja policijskih zvanja u vojne činove. Nadam se da ga neće ukinuti i da će omjer ostati isti ili barem donekle isti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije bitno koje će se policijsko zvanje prevesti u koji vojni čin. Pitam ovo: HBDR koji je ove ili prošle godine ostvario HRVI; u mirovini je s činom vojnika(demobiliziran iz HV-a); početkom rata bio u pričuvnom sastavu MUP-a, e da li se takvom sad prevodi čin i obračunava mu se mirovina po većem činu. Znam da je to bilo moguće prije - znanac mi je demobiliziran iz HV-a kao vojnik 1993.g. i otišao u mirovinu po ZOPHBDR-a 1999.g.; ostvario je HRVI 2006.g. i onda mu je MUP izvršio to prevođenje čina(početkom rata bio u pričuvnom sastavu) te mu je mirovina tada obračunata po većem činu (ne znam točno,da li desetnik ili neki viši). :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemože se ostvariti naknadno čin za pričuvnog policajca iz razloga jer si otišao u mirovinu iz HV-a. Moj frend je to pokušao 2008 godine i dobio odbijenicu iz Mup-a kao neosnovanu, a također i Upravni sud mu nije pozitivno riješio žalbu. Dobio odgovor u 12 mjesecu 2011 godine. Tako da neznam kako je tvoj znanac uspio, ali sigurno ima pojedinaca koji su si preveli zvanja pričuvnog policajca iako su otišli u mirovinu iz HV-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naputak Mup-a kojeg sam spomenuo u prvom postu nije na snazi (normalno iz 1997.g.je), a sad sam došao do Pravilnika o odnosu policijskih zvanja pripadnika policije prema činovima pripadnika vojnih postrojbi radi utvrđivanja vrijednosnog boda od 27.01.2006.g. Da li je taj Pravilnik još na snazi?? Da li se taj Pravilnik (ili noviji koji iznosi ista prava) odnosi samo na one branitewlje koji iz Mup-a idu u mirovinu ili na sve one koji su u nekom periodu DR-a (što je moj slučaj bili pripadnici Mup-a (aktivni ili pričuvni sastav)? Zar nitko ne zna nešto više o toj tematici?? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naputak Mup-a kojeg sam spomenuo u prvom postu nije na snazi (normalno iz 1997.g.je), a sad sam došao do Pravilnika o odnosu policijskih zvanja pripadnika policije prema činovima pripadnika vojnih postrojbi radi utvrđivanja vrijednosnog boda od 27.01.2006.g.,broj 511-01-52-22217/1-2005; potpisao ministar I.Kirin. Da li je taj Pravilnik još na snazi?? Da li se taj Pravilnik (ili noviji koji iznosi ista prava) odnosi samo na one branitewlje koji iz Mup-a idu u mirovinu ili na sve one koji su u nekom periodu DR-a (što je moj slučaj bili pripadnici Mup-a (aktivni ili pričuvni sastav)? Zar nitko ne zna nešto više o toj tematici?? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

apache70 je napisao:

Nemože se ostvariti naknadno čin za pričuvnog policajca iz razloga jer si otišao u mirovinu iz HV-a. Moj frend je to pokušao 2008 godine i dobio odbijenicu iz Mup-a kao neosnovanu, a također i Upravni sud mu nije pozitivno riješio žalbu. Dobio odgovor u 12 mjesecu 2011 godine. Tako da neznam kako je tvoj znanac uspio, ali sigurno ima pojedinaca koji su si preveli zvanja pričuvnog policajca iako su otišli u mirovinu iz HV-a.

Duplirali smo temu, asli mislim da se ne razumijemo. Nisam otišao u mirovinu iz HV-a, već iz šumarije u koju sam se vratio 1994.g.nakon demobilizacije - nisam bio nikad u aktivnoj gardi! Pošto sam u međuvremenu ostvario HRVI, valjda se za branitelja pri izračunu mirovine gleda što je za njega povoljnije (prevođenje zvanja pripadnika pričuvnog sastava MUP-a u čin HV).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Štovani kolega Forrester ,nažalost,prema mojim saznanjima priznaje ti se čin ili funkcija koju si imao kod razvojačenja,a to je u tvom slučaju 1994,godina. Pošto sam i ja bio pripadnik pričuvne policije ili bolje rečeno "tzv.paravojnih formacija",ako si i ti bio pripadnik istih ,molim te da mi odgovoriš da li su ti za to vrijeme, (od listopada 1990.-do pristupanja HV-u)priznali status branitelja? Lijep pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

top5 je napisao:

pozz.molim da mi netko odgovori,dali u policiji postoji čin vojnik,oni svi traže po dva čina gore smiješno...

Ako ne možeš i ne želiš pomoći ne moraš ni baljezgati po forumu. Zvanje pričuvni policajac se prevodi HRVI-u u čin HV-a desetnik, ako je demobiliziran s činom-vojnik. To je bila praksa do prije par godina, ukoliko je branitelj po umirovljenju već imao status HRVI. Pitanje je da li sada HZMO želi raditi novi izračun branitelju koji je umirovljen kao vojnik (demobiliziran iz HV-a), a naknadno je ostvario status HRVI-a (a prije HV-a je bio pripadnik pričuvnog sastava MUP-a). Je li ti sada jasnije ili da crtam? :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bucimir je napisao:

Štovani kolega Forrester ,nažalost,prema mojim saznanjima priznaje ti se čin ili funkcija koju si imao kod razvojačenja,a to je u tvom slučaju 1994,godina. Pošto sam i ja bio pripadnik pričuvne policije ili bolje rečeno "tzv.paravojnih formacija",ako si i ti bio pripadnik istih ,molim te da mi odgovoriš da li su ti za to vrijeme, (od listopada 1990.-do pristupanja HV-u)priznali status branitelja? Lijep pozdrav!

Normalno da su mi priznali (MUP) status branitelja i status dragovoljca i nisam bio pripadnik paravojnih postrojbi (tako su nas tretirali samo pripadnici i mediji protivničke strane). Dobio sam i Iskaznicu prič.policajca 20.6.1991.g.

Što se tiče čina, već sam naveo znam čovjeka demobiliziran iz HV-a kao vojnik, ali mu MUP, pa sukladno tome HZMO povisio mislim 2 čina gore, jer je u trenutku umirovljenja imao HRVI. Možda postoje i neki drugi razlozi, neznam, ali ovo su fakti. :frajer:

Lijep pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ofit je napisao:

Pozdrav svima.Bio pripadnik pričuvni sastav SJP u mirovini RRVi najprije su mi iz tvrtkove poslali riješenje i pisalo vojnik i išao kod njih radi činova onda mi poslali drugo u kojen piše policajac i digli mi mirovinu za 450 kuna bez činova .

Zvanje policajac (u MUP-u) se prevodi u čin desetnika (u HV-u) pri izračunu mirovine.Vidi Pravilnik koji sam naveo u postu u 13h i 13min.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj slućaj bio pripadnik policije od 90.god.do 95.god.zatim odlazim u gardu do kraja rata,zatim još radim do 2006,brigada me šalje na komisiju ocjene radne sposobnost gdje dobivam ocjenu 1.Odlazim u profesionalnu mirovinu od 2005 lijećim se ptsp,nakon 3 god.dobivam status trajno 20% pravim zahtjev u mirovinskom da mi se mirovina obraćuna po pravima branitrlja.zatim odlazim na komisiju 2008.god gdje vještak donosi riješenje poća nesposobnost 50% rat 50% mir. Sad dolazi ono pravo o nedosljednosti sustava.Mirovinsko ima sve moje podatke o statusu i odbija mi priznati zvanje koje je meni kao branitelju povoljnije a to je iz Policije gdje sam imao zvanje Policajac nego mi obraćunavaju ćin iz vojske koji je manji.Pravim žalbu prema mirovinskom u Zagrebu gdje uvažavaju moju žalbu i priznaju povoljnije zvanje iz policije Policajac-Desetnik.Na moj upit da ponovo nisu dobro uzeli zvanje koje je za mene povoljnije pošto imam status rvi po pravilniku iz policije trebalo mi se dodjeliti dva zvanja više a to je Stožerni Narednik koje mi nisu priznali a nisu ni obrazložili tražim vaš komentar ako netko zna šta dalje napraviti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

I ja imam pitanje, ako netko zna, Da li je Pravilnik o odnosu policijskih zvanja pripadnika policije prema činovima pripadnika vojnih postrojbi radi utvrđivanja vrijednosnog boda, Broj: 511-01-52-22217/1-2005. potpisan od I.Kirina 27.1.2006. posljednji takav ili je u međuvremenu MUP izdao neki novi Naputak ili Pravilnik na tu temu? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Forrester je napisao:

I ja imam pitanje, ako netko zna, Da li je Pravilnik o odnosu policijskih zvanja pripadnika policije prema činovima pripadnika vojnih postrojbi radi utvrđivanja vrijednosnog boda, Broj: 511-01-52-22217/1-2005. potpisan od I.Kirina 27.1.2006. posljednji takav ili je u međuvremenu MUP izdao neki novi Naputak ili Pravilnik na tu temu? :misli:

 

? ? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...

Jeli netko mozda zna, 1990 god. U 5mj.sam dobio oruzje i uniformu koju sam cuvao doma do 1991 kada sam dobio raspored u mupu, a u onoj staroj knjizici JNA pisalo mi je raspored da sam rezervni sastav mupa RH! Da li je neko bio u istoj situaciji , meni ne priznaju to vrijeme od kada sam dobio uniformu i oruzje a knjizicu od JNA su mi oduzele kada su poslije rata radili novi raspored molio bi odgovor !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija