Jump to content

Minimalna kazna


skagu

Preporučene objave

Mokar, blatnjav kolnik. pri brzini od 20 KM/H sam proklizao i suradio se sa policijskim autom dosla mi je kazna od 1000 kn, nisam imao alkohola u krvi. Podnio sam zalbu posto sam ne zaposlen i roditelji me uzdrzavaju, losa imovninska situacija, bio sam na sudu sudkinja me saslusala i rekla da ce uzet to u obzir al da sam pocnio preksraj, dakle zanima me koja je minimalna kazna i je li tu kaznu unatoc zalbi moguce zamjeniti zatvorskom? Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve novčane kazne do 5.000 kuna, ako je predviđena samo novčana kazna kao jedina kazna, sud može izreći opomenu i time osloboditi plaćanja ili umanjiti za 2/3.

 

Praksa je da se zbog prometnih nesreća ne izriču opomene.

 

Da li će sud umanjiti kaznu ovisi o dokazima koje ste priložili uz tu priču o lošoj materijalnoj situaciji.

 

Pravomoćne naplaćene kazne se nakon par godina zamjenjuju zatvorskim kaznama od 3 do 60 dana, minimum je 3 dana, a svakih započetih 300 kuna se zamjenjuju s jednim danom zatvora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija