Jump to content

nasljedno pravo na mirovinu i nekretine i pokretnine


max1405

Preporučene objave

Ako sam ja rastavljen a jesam i živim trenutno s ženom nevjenčano, koja su njena prava na sve nekretnine koje se vode većina 1/1 i 1/2, kao i na mirovinu, zaboravih reći da živim s njom povremeno a sad u kontinuitetu oko dva mjeseca, što ta osoba može ostvariti u budućnosti i dali dijeli sve s mojom djecom i bivšom suprugom i u kojem omjeru! Ili da sastavim oporuku koju ću ovjeriti kod javnog bilježnika ili da sastavim oporuku kod advokata jer ću se baviti vrlo opasnim poslom u budućnosti, a nebih htio da moja djeca dožive havariju i probleme jer imoviniski još nije riješeno oko kuće u kojoj imamo 1/2 vlasništva tj. stečevine u braku tako i na pokretnine (imao sam tešku sobračajnu nesreću u kojoj je 100% uništen automobil)!Hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U svakom slučaju je bolje da napišete oporuku i date je djeci ili bivšoj supruzi na čuvanje (obzirom da se radi o njenoj djeci, vjerujem da će je dobro čuvati) O postojanju iste, možete, a i ne morate, obavijestiti Hrvatski upisnik oporuka koji vodi Hrvatska javnobilježnička komora.

Dovoljno je da oporuku sami napišete, vlastitom rukom, kemijskom olovkom, na komadu papira. Ne treba je ovjeravati.

Da bi vaša izvanbračna supruga postala vaša nasljednica, potrebno je da vaša faktična zajednica života postoji u trenutku smrti i da se rado o zajednici koja je trajala duže vrijeme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vanbračna zajednica je zajednica života neoženjenog muškarca i neudane žene koja traje najmanje tri godine .

može i krače ako je u toj zajednici rođeno dijete.

vanbračna supruga djeli sa ostalim nasljednicima Vašu imovinu

(dijeca ,bez bivše supruge koja više nije vaš nasljednik)na jednake djelove.

može dobiti obiteljsku mirovinu tek kad napuni 50 godina života (i tri godine neprekidnog zajedničkog života.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija