Jump to content

uzdržavanje žene


jaguar82

Preporučene objave

sud može odrediti uzdržavanje ako je žena radno nesposobna ili nezaposlena sa malim djetetomm zbog čega nije u mogućnosti tražitiposao.

 

prihod 2.600,00 kuna a alimentacija (dragovoljna )1.500,00

zar to nije malo puno (obzirom na zaradu ali ipak djete je u pitanju i za djete nije ništa puno).

za svaku isplatu na imealimentacije traži potvrdu (potpisau)

ili novac uplaćuj na račun(po dogovoru) i čuvaj uplatnicu kao dokaz za nedajbože ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jaguar82 je napisao:

Poštovani,

 

...imam 2600kn netto primanja iz kojeg, trenutno samovoljno, a mislim tako i nadalje, placam 1500kn alimentacije za mlt. dijete koju zasad sud jos nije odredio?

 

Hvala!

 

Ako je to vaša želja,

za "ljubav i potrebe djeteta" možete plaćati i puno više,

no to je vaša osobna stvar.

Ovdje ima ljudi koji će vam točnije napisati koliko bi mogli u buduće plaćati za dijete, no iz osobnog iskustva to bi moglo biti oko 1.000 kn.

I svakako, obavezno, čuvajte uplatnice !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

sud može odrediti uzdržavanje ako je žena radno nesposobna ili nezaposlena sa malim djetetom zbog čega nije u mogućnosti tražiti posao.

 

 

 

Mislim da je ovo netočno.

 

Žena je radno sposobna,

što znači da nema 60 i nešto godina,

relativno je zdrava,

a za to što je nezaposlena, nije kriv bivši suprug, već država,

ionako će joj se odrediti obim skrbništva za dijete i to u novcima,

npr. 50 : 50 ,

1.100 kn. davanja sa očeve strane što je otprilike razmjernom uloženom trudu odgoja i brige za dijete sa majčine strane.

Država će ju "donirati" sa oko 300 kn. dječjeg doplatka, jednokratnim pomoćima, besplatnom pravnom pomoći,..

i to je po meni to!?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Realno, moji financijski uvijeti su bolji od tih 2600kn primanja. Zato djetetu i dajem vise novca + stvari koje mu dodatno kupim. No, moja uskoro bivsa zena nije nikad u zivotu radila, ne trudi se naci posao a studira vec 13 godina. Njoj je cilj zivjeti na racun drugog, kao i uvijek do sada u zivotu, a ovaj put je nasla mene za taj svoj naum. E to bi violio izbjeci jer nemam zelju do kraja zivota financirati osobu koja lezi u krevetu + njenu majku koja isto tako je nakon 4-5 godina bolovanja otisla sa 52.god u mirovinu i sisa sve oko sebe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trebalo bi se raditi o osobi koja nema dovoljno sredstava za život ili ih ne može ostvariti od svoje imovine, a nije sposobna za rad ili se ne može zaposliti.

 

Ev. uzdržavanje bivše bi moglo biti određeno do godinu dana, a dulje bi trebao biti neki osobito opravdan slučaj (što shema "vječni student" nije).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija