Jump to content

tužba tele2


ratko1978

Preporučene objave

Pozdrav,

imam pitanje u vezi tuzbe od strane operatera tele2.

2006god isplatio sam sva potrazivanja prema tele2.2007god pokrecu ovrsni postupak za ono sto sam vec prije platio.Na glavnom rocistu koje je bilo 1 prosinca 2011god povlace tuzbu u toj pravnoj stvari ali potrazuju da platim sudske troskove pokretanja ovsnog postupka,parnicni postupak te nagradu i naknadu za rad (njihovog)odvjetnika trosak javnobiljeznicke nagrade itd a sve to u iznosu od 1.077,50kn.Dali sam duzan to platiti i ako mi neko moze pomoc u pisanju zalbe na tu presudu

jer mi je to prva zalba u zivotu koju pisem.Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako su povuki tužbu nemogu tražiti plaćanje troškova nastalih pokretanjem iste tužbe.

ako si dragovoljno ispunio potraživanja duga još 2006.g. a ovrhu su pokrenuli 2007.g.

nisu imali razloga pokretati ovršni postupak.

svi troškovi bi trebali pasti na teret ovrhovoditelja tj.tele2

pisati žalbu županijskom sudu i pozvat se na pogrešnu primjenu materijalnog prava.

 

Parnični troškovi

Članak 151.

Parnične troškove čine izdaci učinjeni u tijeku ili u povodu postupka.

Parnični troškovi obuhvaćaju i nagradu za rad odvjetnika i drugih osoba kojima zakon priznaje pravo na nagradu.

Članak 157.

Ako tuženik nije dao povod za tužbu i ako je u odgovoru na tužbu odnosno na pripremnom ročištu, a ako se ne održava pripremno ročište - onda na glavnoj raspravi, prije nego što se upustio u raspravljanje o glavnoj stvari, priznao tužbeni zahtjev, tužitelj će nadoknaditi tuženiku parnične troškove.

Članak 158.

Tužitelj koji povuče tužbu dužan je protivnoj stranci nadoknaditi parnične troškove. Ali, ako je tužba povučena odmah nakon što je tuženik udovoljio zahtjevu tužitelja, troškove postupka dužan je tužitelju nadoknaditi tuženik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija