Jump to content

Plaća


anonimno

Preporučene objave

Zaposlen sam u jednom manjem trgo.društvu... plaću nismo dobili tri mjeseca !! a zadnja plaća je umanjena za oko 15%. Ovih tjedana društvo je ispunilo uvjete za pokretanje stečaja... vjerovnici su vrlo tolerantni pa ćemo vidjeti... imamo i dosta potraživanja... Ovo je sve uvod kako bih ustvari komentirao vaše jadikovke za par stotina kuna... ??!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovom kolegi iznad koji radi u trgovačkom društvu... Zar nije jadno da jedan odvjetnik štiti prava radnika pred sudom, istjeruje pravdu za svoje stranke, a vlastitom vježbeniku prešućuje, a vrlo vjerojatno da neće isplaćivati plaću koja je propisana kolektivnim ugovorom? Mi ne pričamo da želimo plaće od 10.000,00, želimo samo onaj minimum koji nam pripada po zakonu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cuj, nova u poslu... kao prvo, cestitam na poslu! a kao drugo, gdje pocinjes raditi? jer ovaj iznos koji sam navela gore neto je vrlo citljiv (3.597,00 kn... a bruto 5.000,00)... ali to je ukoliko radis kod odvjetnika... to je minimum za odvjetnicke vjezbenike... jer mi smo dobili novi kolektivni ugovor s 1.4. a kako je dalje, nemam pojma... jesi mozda na sudu? i kakva "teta"?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Nova" sam kao odvjetnicki vjezbenik, naravno, pa pitala sam u okviru te teme... a "teta" sam napisala za gospodju odvjetnicu koja mi je ukazala svoje povjerenje primivsi me...

Za navedeni iznos sam pitala zato jer nisam vidjela/nasla taj kolektivni ugovor kojim je to regulirano, a i imam povjerenja u cijenjene kolege koji ovdje nesebicno dijele svoje znanje, informacije i iskustvo s onima/nama kojima to treba...

Uglavnom, zahvaljujem na odgovoru/-ima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Drage kolege, nisam se još uspjela upoznati s novim kolektivnim ugovorom za vježbenike. Samo da vas podsjetim da pravo na putni trošak nije kao obveza poslodavca regulirano Zakonom o radu. Ako pravo na isplatu putnog troška ne proizlazi iz kolektivnog ugovora ili pravilnika o radu (za koji sumnjam da ga većina odvjetnika uopće ima) poslodavac ga nije dužan isplatiti. Dakle, može ga isplaćivati, ali ne mora. S obzirom da sam i ja nekada bila vježbenik, a danas sam poslodavac, bilo bi OK da vam principali to plaćaju. Svi su izgleda zaboravili kako je biti vježbenik. Držim vam palčeve...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa ovo je strasno... gledam te iznose i cudim se... strasno da su trainee solicitors u hr tako malo placeni. sramota, mi se tu u engleskoj zalimo (mada nam sigurno nije nista bolje s obzirom na cijene u londonu) no ipak, bar sanjamo o odvjetnickoj placi...

je napisao:

Jel vas principal obavijestio o povećanju plaće?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija