Jump to content

Porodiljni- posao- vraćanje na porodiljni


Maxich

Preporučene objave

Trenutno sam na porodiljnom dopustu i nezaposlena sam.

 

Zanima me mogu li ako prekinem porodiljni dopust zbog zamjene na određeno, nakon te zamjene na određeno ponovno zatražiti porodiljni dopust kako bih ga iskoristila do 12 mj. djetetova života?

 

Ako mogu, imam li i dalje pravo na onu minimalnu porodiljnu naknadu s HZZO- a (1663 kn) ili ću završiti na burzi?

 

Bi li možda suprug morao biti na porodiljnom dok sam ja na zamjeni da bih ja ostvarila pravo vraćanja na porodiljni dopust? Bi li suprug imao pravo na naknadu s HZZO- a dok se ja ne vratim na porodiljni, nravno, ukoliko je to uopće moguće da se vratim sa zamjene na određeno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete. Možda bi bilo najbolje da usuprug koristi dopust ( rodiljni ili roditeljsk ) dok vi radite. Po zor-u se dobivalo dodatno vrijeme ukoliko je i suprug koristio rodiljni/teljski dopust, on ima sva prava koja imate i vi, s tim da se po zkn traži Vaša prethodna pismena suglasnost. Najbolje je otići u zdravstveno i pitati.

 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija