Jump to content

Posebni dio - opća uprava


noanoa

Preporučene objave

Ovako, meni piše na obavijesti da polažem iz upravnog područja opća uprava - ostali poslovi iz područja opće uprave i općih poslova.

Budem se onda malo više orjentirala na lokalnu i područnu samoupravu. :-)

Inače, polažem za višeg referenta.

Hvala ti na informaciji, dobro mi je došla, ako netko još nešto zna neka napiše.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

Evo da podjelim iskustva iz ovog posebnog dijela...na pismenom sam imao 4 pitanja...djelokrug gradskog vijeća, postupak sazivanja sjednice i rok za sazivanje, postupak donošenja proračuna, sukob nadležnosti i upravni akt iz domene posla koji radim.

 

Uglavnom, svi koji radite u lokalnoj ili pod. samoupravi, ponesite si svoje statute i poslovnike.

 

Na usmenom me ispitivala nešto o nadzoru općih akata, suradnji lok. samoup. sa lok. samoup. stranih država i tako...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hey bok, evo super je sve proslo, polozila sam dsi

Na pismenom sam imala za napisat rjesenje o prijmu u sluzbu i sastavni dijelovi neupravnog akta

Zacudila sam se koliko je to lagano

Onda sam isla na usmeni iz sluzbenickih i lokalnu, to je bilo ok nije bilo tesko

Onda sam isla na usmeni ustav i sustav drz uprave – super je bio ispitivac

Onda sam isla na usmeni iz posebnog dijela, pohvalila me je kak sam super napisala rjesenje, nes me malo pitala i to je bilo gotovo

Onda sam isla na upravno i uredsko, uh to nas je cijedila, pitala me 15 pitanja uh uh

To je bilo bas tesko

I na kraju eu – to je bilo ok, lagano

 

Eto to je to :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Slijedeću subotu idem na ispit i baš me trta jer ne znam što mogu očekivati..može li netko podjeliti sa mnom svoja iskustva? Posebni dio mi je opća uprava..što mogu očekivati? I za ostalo..znam da dugo traje jer ima jako puno ljudi, ali da li baš onako cjepidlače? SSS sam, navedu li te na odgovor ako vide da ne znas na prvu? Mora li se znati odgovor na sva pitanja koja pita? Da li je dovoljno učiti samo iz pitanja koja su na stranici Ministarstva uprave? Inače radim u općini..bila bih vam jako zahvalna kad bi mi netko nešto rekao. Hvala svima unaprijed! :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija