Jump to content

otvaranje obrta


cynic

Preporučene objave

Pozdrav,

imam nekoliko pitanja vezanih za otvaranje obrta kojemu bi se cjelokupno poslovanje odvijalo preko interneta, pa molim sve upućene da se uključe.

 

Pokrenula bi turistički portal namijenjen za oglašavanje sportskih aranžmana tj. promidžbu raznih jednodnevnih i višednevnih izleta,pustolovni turizam,na području Hrvatske.

 

 

Ono što me zanima, jest:

- kako registrirati takvu djelatnost ?

- Namjeravam pruzati oglasavanje na bazi provizije prilikom ugovaranja rezervacije.

- pošto se radi o online poslovanju,te mi za isto neće biti potreban poslovni prostor ili ipak moram imati ured?

-da li mogu isto obrt prijaviti na adresu stanovanja?

-ako nisam vlasnica stana,a stanujem u njemu da li moram tražiti suglasnost vlasnika za otvaranje obrta na njegovoj adresi?

-ili možda postoji kao mogućnost "najma" sobe u stanu?

- ukoliko se obrt registrira na osobu koja je u stalnom radnom odnosu, da li postoje i koliki su mjesečni izdaci za vođenje obrta?

 

Zanima me pod koju djelatnost mogu pravilno prijaviti obrt,da li ove djelatnosti spadaju pod to;

63.12 internetski portal

73.12 oglašavanje preko medija

73.11 agencija za promidžbu

93.19 ostale sportske djelatnosti

93.29. ostale zabavne i rekreacijske djelatnosti

4791 trgovina na malo preko pošte ili interneta

 

Nadam se da ne gnjavim previše, jer za ovakav tip poslovanja nisam uspijela pronaći konkretne odgovore.

Hvala na vremenu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tu možete, za početak, pronaći puno korisnih informacija i FAQ-odgovora

http://portor.mingorp.hr/

 

a možete se i osobno ili telefonski javiti nadležnoj Službi za gospodarstvo Ureda državne uprave ili Grada Zagreba s pitanjima o postupku registracije, obrascima, dokazima itd.

 

za sva pitanja glede poslovanja:

http://www.hok.hr/cro/savjetodavna_sluzba_062_000_026

 

obrtnička komora je predstavničko i zastupničko tijelo obrtnika, njima se plaća komorski doprinos - iskoristite njihovo postojanje

 

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija